Генерални секретар Народне странке Ања Јевић изјавила је грађане занима промена система и да се од политички одговорних актера захтева да понуде и поведу друштво из кризе у којој се налази.
„Србији су у овом тренутку потребни лидери који разумеју националну одговорност и заштиту националних интереса постављају изнад партијских и личних интереса. Потребан је синхронизован наступ патриотских снага, до којег није дошло на изборима 2023. године“, навела је Ања Јевић у тексту „Српски пут као одговор на политичку кризу у Србији“, објављеном у Српско-руском научном часопису.
„Тенденциозно спречавање таквог наступа само још једна потврда да носиоци промене долазе из патриотских и националних снага. Главна брига режима је да не ојача национална линија критике“, додала је Ања Јевић.
Ања Јевић је истакла да је „својим искључивањем идеолошки неподобних политичких партнера, својим дубоким поделама око стратешких питања и не дајући јасан план, решење за политичку кризу у којој се Србија налази, опозиција је себе дискредитовала код ширег дела јавности“.
„Анестезирана је за смену режима и удаљена од визије промене система. Грађане, ипак занима промена система“, навела је Ања Јевић.
Увиђајући да је неопходно створити један план за будућност српског народа и једну државну политику, према којим главним начелима би Србија у дужем периоду требало постојано да се управља како би се сврстала у ред развијених европских држава и испоштовала принципе развоја у складу са српским путем, Народна странка је током 2023. године усвојила програмски документ, проглас ’Српско питање у 21. веку’“, додала је Ања Јевић.
Ања Јевић је навела да је тај проглас „широка платформа ради дефинисања дугорочних стратешких циљева државне и националне политике српског народа, и то као надстраначке активности која треба да окупи све политичке и друге организације које баштине национално одговорна, државотворна и демократска опредељења, институције, као и српске интелектуалце из земље и света“.
Платформу „Српско питање у 21. веку“ чиниле четири програмска сегмента – „Демократија, владавина права и државно уређење“, „Срби и свет — спољна, регионална и безбедносна политика“, „Просвета и култура“ и „Национална економија и демографија“.