Тужилац Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду Слободан Јосимовић је носилац предмета који се односи на несрећу која се 1. новембра догодила у Новом Саду када се срушила надстрешница на згради Железничке станице, услед чега је преминуло 15 особа, а две су тешко повређене, сазнаје незванично Н1.
Тужилац Јосимовић је задужио овај предмет јер је тог дана био дежурни тужилац који је изашао на увиђај, а заједно са њим на предмету, који је и даље у предистражној фази, раде још четворо тужилаца Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду.
Ову информацију за Н1 потврдило је више извора.
Подсетимо, због пада надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, ухапшено је 11 особа, саопштило је Више јавно тужилаштво у Новом Саду.
Међу ухапшенима је министар у оставци Горан Весић, директорка Инфраструктуре железница Србије Јелена Танасковић, бивши директор Инфраструктуре железнице Србије Небојша Шурлан и помоћница министра за железнички саобраћај Анита Димоски.
Železnička stanica u Novom Sadu Foto:BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC