Хитна помоћ одвела Угљешу Мрдића

hitna pomocstrajk gladjuugljesa mrdic
Други Пишу
новембар 9, 2025

0 коментара

4 мин читања
96

Екипа Хитне помоћи данас је стигла на плато испред свечаног улаза у Скупштину Србије и у возило увела посланика Српске напредне странке Угљешу Мрдића, који већ девет дана штрајкује глађу.

Из шаторског насеља, постављеног испред Скупштине и насељеног присталицама власти, чуо се аплауз док су Мрдића медицински радници, придржавајући га под руку, спуштали низ степенице до санитета.

Простор где је Мрдићу указана помоћ нешто касније су надлетали дронови.

Истовремено, неколико десетина грађана окупљено је поред шатора у којем борави мајка младића настрадалог у новосадској трагедији, Дијана Хрка, која већ осам дана штрајкује глађу тражећи правду за 16 жртава.

Саобраћај у делу Таковске улице испред Скупштине је заустављен, док грађани који подржавају Дијану Хрку негодују због дешавања у шаторском насељу, јавља репортерка ФоНета

Подсећамо, Мрдић девети дан штрајкује глађу, заједно са пет ветерана, испред Дома Народне скупштине у Београду, јавља РТС.

Он је 31. октобра, када је започео протест, рекао је да је његов главни захтев да надлежно тужилаштво ухапси бившег председника Скупштине акционара Инфраструктуре Железнице Србије Небојшу Бојовића и бившег извршног директора те компаније Милутина Милошевића.

Мрдић тврди да је против Бојовића и Милошевића недавно доставио доказе Тужилаштву за организовани криминал у вези са падом надстрешнице у Новом Саду, 1. новембра 2024, именујући њих двојицу као најодговорније за ову несрећу у којој је погинуло 16 људи.

Председник Србије Александар Вучић позвао је јуче Мрдића да штрајк прекине јер је, како је казао, „видео да он то тешко подноси“.

Дијана Хрка, мајка Стефана Хрке погинулог у паду надстрешнице на новосадској Железничкој станици, такође штрајкује глађу у близини Скупштине, боравећи у шатору на улици и спавајући на палетама, јер јој, првобитно нису дозволили, када је започела штрајк да приђе Дому Народне скупштине где је имала намеру да борави.

Тај простор испред Дома Народне скупштине обезбеђује полиција, а на самом платоу данима се окупљају присталице Српске напредне странке.

Foto FoNet Milica Vučković

ФоНет / Бета/данас

 

Последње