Промене у гимназијама ипак од школске 2027/28. године: Министарство просвете изменило правилник

Ucionica-Foto-Nenad-Kovacevic-e1692712791939-1000x560.jpg

Примена новог Правилника о плану и програму наставе и учења за први разред гимназије ипак ће почети од школске 2027/28. године, како је Данас раније известио.

У Просветном гласнику објављен је измењени Правилник у коме уместо претходно наведеног датума за почетак промена – школска 2026/27. сада пише да се он примењује од школске 2027/28. године.

„Ученици уписани у први разред гимназије закључно са школском 2026/2027. годином, стичу образовање по програму наставе и учења који је био на снази до почетка примене овог правилника, најкасније до краја школске 2030/2031. године“, наведено је у Правилнику који је потписао министар просвете Дејан Вук Станковић.

Да ће примена ревидираног плана и програма за први разред гимназије бити померена претходно је саопштено директорима београдских школа на састанку који су недавно имали са представницима Министарства просвете.

Foto: N. Kovačević

В.А   Данас

Аутор: