Samo trenutak pre nesreće spavala sam sa ćerkom u naručju. Sedeli smo na spratu na poslednjim sedištima – priča nam Nevena B., jedna od putnica koja je pukom srećom preživela stravično prevrtanje autobusa
PROBUDIO me je bol. Samo trenutak pre toga spavala sam sa ćerkom u naručju. Sedeli smo na spratu na poslednjim sedištima – jedva povezujući slike u glavi priča nam Nevena B., jedna od putnica koja je pukom srećom preživela stravično prevrtanje autobusa kod Vrčina.
– Trebalo je da sedimo tik iza vozača, ali neke putnice su izričito tražile da menjamo mesta, jer im je na karti pisao taj broj sedišta. Ispostavilo se da nam je to spasilo život.
Ova žena je jedna od 86 putnika koji su se vraćali sa letovanja u grčkom letovalištu Polihronu sa agencijom „Barcino turs“.
Nesreća se dogodila juče ujutru oko 4.15 na auto-putu Beograd-Niš, kod Vrčina u blizini „Tranšpeda“.
Navodno, prevrtanje se dogodilo pošto je autobus iz srednje prešao u zaustavnu traku, probio zaštitnu ogradu, nastavljajući da se kreće zelenim pojasom, a potom udario u betonsku barijeru.
U ovoj tragediji poginula je Dragana Pupić (35), a povređeno je 60 ljudi. Među njima je bilo 17 dece koja su zbrinuta na Institut za najku i dete i u
Tiršovoj.
– Na pregledu je bilo 17 dece, od kojih je šestoro zadržano. Njih petoro se nalazi na odeljenju, a jedna devojčica je na intenzivnoj nezi, zbog povreda glave i lica. Ona je bila životno ugrožena, ali sada je stabilno – rekao je Zoran Radojičić, direktor Univerzitetske dečije klinike u Tiršovoj.