Baćina: Neko koristi tešku finansijsku situaciju poljoprivrednika u Srbiji

155522482578martinovicpregovorisusa
Žig Info
septembar 23, 2024

0 komentara

3 min čitanja
21

Vukašin Baćina, jedan od predstavnika poljoprivrednika iz Banata, rekao je da za sušu nije kriva ni vlast ni država, ali da jedino država može da pomogne.

  • Svi mi koji živimo od poljoprivrede najbolje znamo koliko smo izgubili ove godine zbog suše. Dugovi poljoprivrednika su ogromni. Poseban problem imamo mi poljoprivrednici u Banatu, jer smo mi imali pet sušnih godina. Predstavnici poljoprivrednika održali su sastanak sa predsednikom Vlade Srbije, Milošem Vučevićem i Ministrom poljoprivrede Aleksandrom Martinovićem. Na sastanku smo predložili premijeru i ministru neke mere kako da država pomogne poljoprivrednicima. Vučević i Martinović su naše predloge uzeli u razmatranje i dogovor je da se razgovori nastave za desetak dana.
    Mi poljoprivrednici znamo da za sušu nije kriva ni vlast ni država, ali nama u ovako teškoj situaciji jedino može naša država da pomogne.
    Pozivamo sve prave poljoprivrednike da nam se pridruže i da razgovorom za stolom sa predstavnicima vlasti pronađemo rešenje za spas poljoprivrednika.
    Takođe apelujemo na sve poljoprivrednike da je adresa za razgovore i pregovore u Beogradu, a ne u Novom Sadu.  Kolege poljoprivrednici nemojte da dozvolite da vašu muku koriste pojedinci predvođeni čovekom koji nije poljoprivrednik. Takvi ljudi ne žele dobro ni vama ni državi, već isključivo gledaju samo svoj lični interes, rekao je danas Vukašin Baćina.
Poslednje
Pretplati se na našu mejl listu

Prijavite se na našu mailing listu i budite uvek informisani!

Poslednje