Цветни аранжмани и 4.000 динара: Овог 8. марта су најпопуларније лале

8 martlalemedjunarodni dan zenapoklon
Други Пишу
март 8, 2025

0 коментара

2 мин читања
35

И ове године на Каленић пијаци је богата понуда. Има понешто за свачији џеп. Најтраженије, али и најскупље, су руже, али ту су и лале и каранфили који се могу наћи и до 150 динара. За нешто веће аранжмане у цвећарама је потребно издвојити од две до 4.000 динара.

Продавачица Биљана Реџеповић за Н1 каже да грађани најчешће купују лале.

„Стварно је најбоља, погледајте, више се продају него руже. Руже су код нас од 300, 250, дајемо и за 200. Лала је 120 динара. Само треба да погледају да је лала квалитетна и усправна“, наводи она за Н1.

Када бирате лале, према препоруци цвећарке, потребно је одабрати ону која није пуно отворена јер што је затворенија, то је лепша и дуже траје.

Наводи и да је од јутрос добар промет.

„Ево има и гужве, кренули су да купују. Мислили смо да је субота, да је нерадни дан, па да то неће да испоштују, али свака част за наше муштерије, ипак долазе“, истиче продавачица.

Foto Printskrinn1

Анђела Чоланић    Н1

Последње