Директор Јовине гимназије објавио саопштење на сајту школе: „Срамота ме срамоте коју су ми приредили најближи сарадници, бранио сам слабости запослених“

UCENICI GIMNAZIJE JOVAN JOVANOVIC ZMAJ BLOKIRALI SKOLU

Novi Sad, 16.12.2024. - Ucenici novosadske Gimnazije "Jovan Jovanovic Zmaj" od jutros bojkotuju nastavu i blokiraju skolu. Nastava u toj skoli pocinje u 7.30, a ucenici su se okupili jos pre 7 casova na ulazu u skolu, te ne dozvoljavaju da se u nju udje. Oni su se o blokadi dogovorili sinoc na plenumu, gde su usvojili i vise zahteva. Ucenici, izmedju ostalog, traze da direktor gimnazije Radivoje Stojkovic povuce saopstenje od 29. novembra, da se direktor i skolski odbor javno izvine profesorima i ucenicima zbog neregularnosti prilikom izdavanja tog saopstenja. Ucenici traze da im se omoguci izlazak svakog petka na 15 minuta da se oda posta stradalima na Zeleznickoj stanici, i da za to ne trpe posledice poput neopravdanih casova, upisa ili drugih sankcija. Traze i da gimnazija izda javno saopstenje da podrzava studente u blokadama. Na fotografiji direktor Radivoje Stojkovic, koga su djaci izbacili iz skole, kleci u skolskom dvoristu.

Директор најпознатије новосадске гимназије „Јован Јовановић Змај“ Радивоје П. Стојковић, који је у јавности остао препознатљив по томе што је клечао испред улазних врата када су ђаци прогласили блокаду, упутио је саопштење после вишемесечне кризе у тој школи.

После вишемесечне кризе у Гимназији „Јован Јовановић Змај“, у којој су и ђаци и професори разбацани по другим школама јер Гимназија није безбедна за коришћење због спорне куполе, огласио се и директор школе Радивоје П. Стојковић.

На почетку саопштења које је истакнуто на сајту школе, он је набројао сва одликовања која поседује и истакао да је „први пут злоупотребио ресурсе органа Републике Србије“ поставивши лично саопштење на страници Гимназије.

Истакао је да се о осудама и извињењима више никада неће изјашњавати, да прижељкује истину, учење и доброту међу свима.

Саопштење директора Јовине гимназије преносимо у целости.

„Свом душом сам бранио и без обзира што сутра нећу моћи да браним институционално, истина је: Девет месеци умољавам да се мени дају одговори на питања која сам лично ја иницирао.

Браним и бранио сам Устав Републике Србије, Академску јавност, углед професије, углед нашег образовног система, иницирао сам да се после скандалозних пропуста Национални просветни савет назове „Десанка Максимовић“, по једној лепоти и доброти, да се скандал не понови и не заборави никада више.

Сво време мога рада, бранио сам слабости многих мојих запослених, а у нади разумевања за добробит наших ђака, који су данас и на Оксфорду и на Јејлу и многим другим престижним универзитетима.

За 20 и кусур година срамота ме срамоте коју су ми приредили моји најближи и „нај по стажу“ сарадници.

Извињења нема, опроштаја би морало бити.

Ја, Радивоје Петров Стојковић, стојим иза сваке написане речи, не желим ни политичку ни духовну ни било какву заштиту.

Сматрам да сам многим генерацијама, што потврђују њихова успећа, допринео и те како, својим знањем, благошћу и добротом.

Поново ћу напоменути, нека се извине и извини онај који треба.

Бранио сам Устав и законе Републике Србије. И бранићу их.

Поштовани,

Што се тиче куполе, био сам изманипулисан те је иста од старта, што може да потврди добијени судски спор, приведена неадекватној намени. По истом сазнању, по спознаји и савести својој, без обзира што децу своју немам, сам све урадио да се исто презентује јавности. Судите ми по вашој правди и по савести.

Не полажем правду ни право, али истина је једна. Разумљиво комплексна.

Умолио бих успаване и заспале који воде Републику Србију да се пробуде.

Образовање је О Б Р А З О В А Њ Е а без ОБРАЗОВАЊА, нема државе. И као што би наш Свети Владика Николај Жички рекао: “ Разликовање је одраз фине интелигенције“, наводи директор у саопштењу.

Radivoje Stojković, direktor novosadske gimnazije „Jovan Jovanovic Zmaj“ koga su djaci izbacili iz škole, kleči ispred ulaznih vrata u školu. Foto:BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC

Нова.рс

 

Аутор: