Почетна » Крушик? „Па шта“: Одбрана власти ћутањем

Крушик? „Па шта“: Одбрана власти ћутањем

од admin
0 коментар

 Случај Крушик, који је покренуо Обрадовић, нашао се у извештају Европског парламента по други пут. Ово је једина тема из извештаја коју председник Србије и СНС Александар Вучић и остали представници власти до сада нису коментарисали.

Захваљујући Александру Обрадовићу, та висока корупција око Крушика, али не само ове државне фабрике оружја, почела је да се одвија пре две и по године. До данас су откривени бројни докази, пре свега штетни уговори између привилегованих трговаца оружјем повезаних са владом са фабрикама у Србији и увозом из иностранства чије је оружје извожено кроз пореска небеса.

Представници власти, када је афера Крушик добила замах, прво су покушали да заташкају тајним хапшењем Обрадовића, злоупотребом институција – полиције, тужилаштва, судова и тајних служби БИА и ВБА. Онда, када су реаговали јавност и стручни медији, представници власти су кроз сопствене изјаве и кроз медије под њиховом контролом водили непромишљену кампању против храброг радника Крушика који је покушао да спаси своју фабрику. Вербално су напали чак и Обрадовићеву породицу у којој је учествовао Вучић, који се крајем 2014. обраћао писмом, упозоравајући га шта се дешава у Крушику.

Ти напори власти брзо су пропали у судару са неумољивим доказима. Тако је и сам председник Вучић одговорио на питање о Крушику: „Па шта?“, достигао 9 март 2020, када је морао да сазна да постоји проблем у ваљевској фабрици… Вучић се није суочавао са чињеницом да је претходно имао лажне ствари тврдећи да нема радних места за штету Крушика, а и тада је обећавао да ће сви запослени задржати посао и имати нова радна места. Само до краја 2020. више од 300 радника отишло је из Крушика, а председнику је ускраћен извештај саме фабрике, који је недавно саопштио да обим радних места није повећан, већ смањен за рекордних 46 одсто.

Од тог 9 марта 2020 године, иако је Вучић обећавао, није коментарисао доказе да су поједине институције државе као Државна ревизорска институција, а и власт, изабрале нову стратегију – „одбрана ћутањем“. Тамо се последња одбрана за Крушик примењује и након последњег извештаја Европског парламента.

Иако у претходном извештају ЕУ није утврђено само да је дошло до неразјашњеног случаја Крушика, већ и срамног поступка против Обрадовића, и то у фабрици коју је покушао да спаси, узбуњивач се још увек води као – суспендован.

НИН/Вук Цвијић   Директно.рс

Можда ти се свиди

Оставите коментар