Ко је одсвирао своје и да ли Вучићу, док проглашава победу, рејтинг стрмоглаво пада?

alekandar vucicprotestrejtingvidovdan
Други Пишу
јун 30, 2025

0 коментара

6 мин читања
52

Дан после великог протеста на Славији, председник Србије прогласио је победу, а још јуче студенти који за себе кажу да желе да уче „свирали су крај“. Да ли је ико у причи која траје седам месеци одсвирао своје?

„Јуче сте укупно на улицама имали 38.010 људи, укупно, али ни у једном тренутку заједно, и то не рачунајући оне који су били у Пионирском парку. Дакле, негде око 35-36.000 људи на Тргу Славија. Пошто они се праве па као нешто мере меркају, немојте да мерите ништа, само пребројте. Постоје софтвери који знате узму 1 + 1 + 1 + 1 и тако избројите до 36.000″, рекао је председник Србије Александар Вучић.

Постоје ти софтвери и зову се режимски. Броје 1 + 1 + 1 и сва је срећа те јуче нису избројали троје људи на Славији уместо 36.000. Но није власт једина која је јуче бројала у главу. 140.000 глава ћутало је током комеморативне тишине на Славији и у околним улицама – процена је Архива јавних скупова.

„У последњих неколико месеци то је четврти протест у Београду са преко 100.000 учесника, то је огроман број. И то упркос покушајима власти да људе одврати од доласка на протест, упркос чињеници да је укинут јавни превоз у земљи, упркос томе што је сезона годишњих одмора“, казао је професор ФПН Небојша Владисављевић.

Авај, „проваљени“ су сви који су јуче протестовали крећући се првом и четвртом траком улице у једном смеру, другом и трећом пак у супротном – поглавље је то књижевног дела аутора Александра Вучића „Како сам победио обојену револуцију“.

„Агентурни трикови су следећи, то ће све бити у мојој књизи. Све време се питате шта им је, јесу ови људи излудели, све време ко луде Насте иду горе доле, о чему се овде ради? Они су се све верме служили триковима!“, рекао је Вучић

Био је то дебакл и то очекиван, јер студентима у блокади, тврди Вучић опада популарност. И зато опет свира крај и проглашава победу по ко зна који пут.

„Србија је победила“, каже председник.

„Да, победили смо…“, казао је и Милош Павловић, вођа „Студената који желе да уче“.

Славила се победа и у Пионирском парку, где су и студенти који себе зову онима који воле да уче – свирали крај.

„Сада нек се чује јасно! Крај је када Србија каже да је крај“, рекао је Павловић.

„Ја бих поручио председнику Србије „Свирај крај! Народ му одавде поручује, свирај крај, готово је с обојеном револуцијом“, рекао је председник СНС Милош Вучевић.

Него, је л то иста она обојена револуција чији је крај пред седник Вучић свирао још у фебруару?

„Пропала им је обојена револуција, јавите им“, поручио је Вучић.

Или је то она обојена револуција из априла?

„Завршено је са њиховом обојеном револуцијом, могу да се шеткају колико год хоће, нема ништа од тога“, рекао је Вучић.

Или је пак крај обојене револуције био у мају у Нишу? Док крај обојене револуције траје као шпанска серија, у реалности рејтинг владајуће странке стрмоглава пада.

„Незванично се може сазнати од оних који раде истраживања јавног мњења да је тај пад тренутно драматичан, за свега неколико месеци пад је од 5 до 10 одсто. Зато су они нервозни и зато одбијају изборе“, сматра професор Владисављевић.

Можда зато имају студенте 2.0, бајкере 2.0 и ветеране 2.0, али о степену немоћи можда најбоље говоре Зорана Михајловић 2.0 и Дијана Хркаловић 2.0, јер прва је у оригиналу говорила да је Вучић човек који с једне стране влада страхом, а с друге анкетама, док је у верзији 1.0 Дијана Хркаловић оптуживана да је прислушкивала председника државе.

Foto Printskrin

Маја Николић   Н1

Последње