Odbornike novosadske skupštine na poslednjoj sednici šokirala je biografija Biljane Stojković, od nedavno članice Nadzornog odbora gradskog prevoznika, koja je napisana rukom, ali i nepismeno.
Njena biografija našla se u skupštinskom materijalu, pošto je nakon izglasavanja u Javnog gradskom saobraćajnom preduzeću imenovanje Stojkovićeve morala da potvrdi skupštinska većina, što se na sednici i desilo.
Stojkovićeva je aktivistkinja Srpske napredne stranke i supruga gradskog većnika zaduženog za komunalnu delatnost Vladimira Stojkovića, a izbor za člana Nadzornog odbora iz reda zaposlenih od početka su pratile kontroverze.
Iako se opozicija žalila da je u preduzeću vršen pritisak na radnike da glasaju za Stojkovićevu, njen izbor je pravno čist s obzirom na to da je ona, kako se navodi u biografiji, u preduzeću zaposlena od 2000. godine, a po struci je diplomirani saobraćajni inženjer.
Ipak, u nečitkoj biografiji problem bi mogla biti pismenost, pošto je nova članica Nadzornog odbora mešala ćirilična i latinična slova.
Tako je u devet redova dugoj biografiji pisanoj ćirilicom u nazivu firme JGSP slovo „g“ napisano latinicom. Slično je i kod navođenja radnog iskustva u JGSP-u, gde je Stojkovićeva u reči „od“ slovo „d“ napisala latinicom, a do greške je ponovo došlo kada je htela da napiše „u Novom Sadu“, pa je poslednje slovo najvećeg vojvođanskog grada napisala latiničnim slovom „u“.
Podsetimo, pre imenovanja novosadski odbor demokrata saopštio je da se u preduzeću na radnike vrši pritisak kako bi glasali za Stojkovićevu. S druge strane, novosadski odbor SNS naveo je da je Stojkovićeva njihova aktivistkinja, ali je odbacio tvrdnje o pritiscima na radnike da glasaju za Stojkovićevu, navodeći da će „radnici ovog gradskog preduzeća izabrati člana NO i to demokratsko pravo ne sme i ne može niko da im oduzme“.
Kako saznajemo, Stojkovićeva je u preduzeću odnela pobedu za svega nekoliko glasova, a više odbornika potvrdilo nam je da je njena biografija presedan i da nikada u Skupštini nisu videli rukom pisan dokument.
Član NO inače mesečno prima naknadu od 25.000 dinara, dok predsednik tog tela prima 50.000 dinara. Zadatak NO je nadzor nad radom direktora preduzeća.