Обрушавају се потпорни зидови и део приступне саобраћајнице код научног комплекса у Крагујевцу ВИДЕО
Овог јутра дошло је до обрушавања потпорних зидова и дела приступне саобраћајнице код комплекса Центар изврсности у Крагујевцу.
Како јавља Глас Шумадије, обрушавање је све учесталије, а стабилност терена и и даље угрожена, што изазива незадовољство и забринутост грађана.


Центар изврсности у Крагујевцу је научни комплекс Универзитета у Крагујевцу, чија је изградња почела 2015. и план је био да радови буду завршени до краја 2017, али је извођач банкротирао.
Како је 2023. године, приликом обиласка изградње Центра истакла министарка науке, технолошког развоја и иновација Јелена Беговић, држава је до тада уложила 14 милиона евра, а Центар је био у финалној фази и требало је да буде отворен на лето.
Центар изврсности састоји се од три дела а то су: биоинжењеринг, биомедицина и истраживање матичних ћелија.

Она је изјавила и да ће за финансирање опреме бити опредељено још четири милиона евра. Навела је да је тренутно уложено и 650.000 евра у изградњу „чистих соба“ за потребе истраживања матичних ћелија и да су у завршној фази и пројекти за унутрашње опремање Центра.
Foto.Glas Šumadije/glassumadije.rs
