Студенти у блокади Медицинског факултета у Београду упутили су обавештење путем друштвене мреже X у ком су истакли како и на који начин грађани Србије могу, ако желе, да помогну студентима у организацији протеста 15. марта. У наставку текста налазе се све потребне информације о томе шта је студентима неопходно, у које време им можете доставити и на ком месту примају донације.
Студенти у блокади Медицинског факултета у Београду објавили су на друштвеној мрежи X на које начине грађани Србије могу да им помогну у организацији протеста који је заказан за суботу 15. марта.
Према списку који су објавили, њима су потребна средства за пружање прве помоћи односно медицински материјал.
„Пиц ице спраy, вазелин 250мл, вазелин 100мл, коњски балзам топли и хладни 500мл, гавез гел 100мл, Дееп релиеф/блокмаx гел, изотермални покривац, Леукопласт 5×5, еластицни завој 10×5, еластицни завој 8×5, вата, бацтиграс 10×10, газа компреса 10×10, газа компреса 5×5 !!!!, калико завој 5×5 !!!!!!, сода бикарбона, виоплеx-т спреј, медицинске торбе/ранчеви“, наводи се у списку.
Hvala što ste uz nas! ❤️
Studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu 🩺— MFUBlokadi (@Blokada_Mfub) March 12, 2025
Они се детаљно припремају за прву помоћ коју ће пружити својим колегама из других градова, а који данима пешаче до Београда.
Такође, апелују и на помоћ здравствених радника који желе да им помогну у санирању повреда шетача.
„Уколико желите да помогнете у санирању повреда шетача у петак увече, пошаљите нам поруку на Инстаграм (блокада.мфуб) или маил (пленум.мфуб@гмаил.цом) са следећим подацима:
Име и презиме, звање, установа, контакт телефон“, навели су они.
Студентима су потребна и готова јела, пића и грицкалице, средства за личлну хигијену, душеци и постељина.
Навели су и да ће већина студената бити смештена по сестринским факултетима, али да се јаве сви они грађани који би желели да угосте неког студента код њих на преноћишту, те су оставили линк за пријаву.
Такође, напоменули су место и време када можете донети донације – радним данима од 8 до 20 часова на Институт за анатомију у улици Др Суботића старијег, број 4.
MEDICINSKI MATERIJAL ZA PRVU POMOĆ 💊
Najpotrebnije su nam trenutno donacije medicinskog materijala za prvu pomoć.
Na sledećem linku se nalazi spisak potrebnih stvari koji redovno ažuriramo: https://t.co/7sf7NAR27e— MFUBlokadi (@Blokada_Mfub) March 12, 2025
„Уколико нисте у могућности да идете у набавку, можете нам донети новчане донације“, наводе студенти..
Донације из дијаспоре
„http://podrzistudente.org је једини званични сајт путем кога се може уплатити новац студентима. Иза сајта стоји екипа алумниста који, у комуникацији са студентима, уплаћена средства користе да набаве све што је студентима потребно“, навели су студенти.
POMOĆ ZDRAVSTVENIH RADNIKA ⛑️
Ukoliko želite da pomognete u saniranju povreda šetača u petak uveče, pošaljite nam poruku na Instagram (blokada.mfub) ili mail (plenum.mfub@gmail.com) sa sledećim podacima:
Ime i prezime, zvanje, ustanova, kontakt telefon— MFUBlokadi (@Blokada_Mfub) March 12, 2025
Blokada Radio televizije Srbije RTS Foto:Vesna Lalić/Nova.rs
Сања Радовановић Нова