Време данас: Ледени дан уз постепени престанак падавина, упозорење возачима
Данас нас очекује ледени дан уз постепени престанак падавина и разведравање, ујутру и пре подне у северним и западним, а средином дана и у осталим пределима Србије, наводи се на сајту Републичког хидрометеоролошког завода.
РХМЗ саветује опрез свим учесницима у саобраћају због снега и поледице.
Ветар ће бити слаб и умерен, средином дана и јак северозападни, на истоку повремено са олујним ударима. Највиша дневна температура од -4 до 0 степени Целзијуса.
У Београду данас облачно и хладно, ујутро и пре подне слабљење и постепен престанак снега, а затим и разведравање. Ветар умерен, средином дана и јак западни и северозападни. Највиша дневна температура до -2 степена.
Упозорење возачима
Ауто-мото савез Србије упозорио је јутрос возаче на зимске услове на свим путевима и на поледицу и позвао их да на пут крећу припремљени, са пуним резервоарима и са зимским гумама.
Могући су чешћи застоји, проклизавања и излетања са пута и учесталије саобраћајне несреће, поручио је АМСС.
Може се очекивати већи број возила унутар градова.
Забране за шлепере и камионе с приколицом су на снази на више путних праваца.
Нема задржавања возила на наплатним рампама, а нема задржавања возила ни на границама, ни за путничка, ни за теретна, саопштио је АМСС.
Како ће бити сутра?
Сутра нас чека, према најавама РХМЗ, изражено дневно колебање температуре, ујутру умерен и јак мраз, током дана температура и до 5 степени.
У петак ујутру умерен и јак мраз, од -14 до – 7 °С, а само се на истоку земље очекује слаб мраз око -4 степена.
Током дана топлије, после подне уз постепено наоблачење са кишом и суснежицом са запада, која ће се у Војводини понегде ледити при тлу.
Од суботе поново хладније, местимично са снегом, а у недељу и почетком следеће седмице и са условима за појаву ледених дана
foto FoNet/Gradska uprava
