Синиша Мали открио како ће изгледати павиљон Србије на „ЕXПО 2027“
Министар финансија Синиша Мали открио је да ће на Специјализованој изложби „ЕXПО 2027“ српски павиљон носити назив „Српска кућа“, јер ће имати и павиљоне сваког краја Србије.
„Зато што Експо није само Београд, већ цела Србија“, навео је Мали на свом Инстаграм профилу.
“Према његовим речима, „Српска кућа“ биће место на коме се сусрећу традиција и модерно, где ће се на аутентичан начин представити, не само туристичка понуда наше земље, већ и традиција, култура, историја и гастрономија, све то у 93 дана колико изложба траје.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
„Овај простор је замишљен као динамично место посвећено јединицама локалне самоуправе које на овај начин добијају шансу да своју земљу представе свету на најбољи начин и испричају своју причу. Српска кућа ће спојити све делове Србије са милионима посетилаца, потенцијалних инвеститора и пословних партнера који ће тако моћи да се упознају са српском културом, традицијом, њеним природним лепотама и гастрономијом. Наш циљ је да сваки гост који дође због Експа, оде заљубљен у Србију“, навео је Мали.
foto: F.S./ATAImages
