Шампионска демонстрација силе: „Петарда” Звезде на Маракани

904з509-ФотоМРасиц72

Фото М. Рашић

Кошаркаши можда имају своје драме, али фудбалери Црвене звезде настављају суверено да марширају ка титули. У мечу 22. кола Суперлиге Србије, изабраници Дејана Станковића су пред 5.000 гледалаца на стадиону „Рајко Митић” потпуно надиграли Нови Пазар резултатом 5:0 (1:0).

Утакмица „првенаца” и јубилеја

Овај меч остаће упамћен по неколико важних момената за статистику црвено-белих. Чак два играча су постигла своје прве голове у Звездином дресу, док је капитен потврдио класу на свом великом јубилеју.

  • Даглас Овусу: Фудбалер из Гане „начео” је мрежу гостију у 25. минуту након сјајног проигравања Александра Катаија.

  • Александар Катаи: У својој 350. утакмици за Звезду, капитен је у 54. минуту постигао јубиларни гол, који је потврђен тек након интервенције ВАР собе.

  • Василије Костов: Млади српски таленат наставио је свој голгетерски низ у 58. минуту на асистенцију Овусуа.

  • Родригао: Погодио је мрежу у 72. минуту после прекида.

  • Енем: Холандски интернационалац је у 83. минуту ставио тачку на меч голом из пенала, што је уједно био и његов први погодак за клуб.

Пазарци немоћни пред „машинеријом”

Гости из Новог Пазара су нешто конкретнији фудбал играли само у првих 15 минута преко Станисављевића и Милетића, али је то било све што су успели да ураде. Остатак меча протекао је у апсолутној доминацији домаћина, који је држао ритам и контролисао посед лопте током свих 90 минута.

Занимљиво је да Страхиња Ераковић, иако се очекивао његов повратак, меч посматрао са трибина јер још увек није био потпуно спреман за протокол.

Звезда бежи Партизану

Овом убедљивом победом Звезда је додатно учврстила лидерску позицију и сада, након кикса Партизана против Радничког, има предност на табели. Чини се да „машинерија” Дејана Станковића хвата прави залет пред одлучујуће битке у првенству.


Извор: Л. Савић, Политика

Приредио:

Аутор: