STIGLA MERA-SMENA, ALI NIKO NE SME NJEGA DA TAKNE! U Grockoj ne poštuju zakone, na radnim mestima NEKFALIFIKOVANI ljudi!

admin
april 18, 2017

0 komentara

5 min čitanja
3

Prema važećem Zakonu o inspekcijskom nadzoru, po članu 45. radom inspekcije može rukovoditi lice koje pored uslova utvrđenih ovim zakonom za rad na radnom mestu inspektora ima i najmanje pet godina radnog iskustva na poslovima inspekcijskog nadzora.

Međutim u Grockoj to nije slučaj jer je na mesto „šefa odseka“ komunalne inspekcije postavljen Vladimir Teofilović iz Vrčina.

Vladimir Teofilović je već dosta puta bio zanimljiv raznim medijima zbog svog rada i pozicije koje je sticao na dosta brz način čak i za ovdašnje prilike u našoj državi. Teofilović je miljenik ili desna ruka Dragoljuba Simonovića,. Poznatijeg kao bahati dirketor „Železnica Srbije“, sadašnjeg predsednika GO Grocka,  koji je smenjen lično od sadašnjeg premijera i predsednika Srbije, Aleksandra vučića. Tako je Teofilovića, direktno iz Urgentnog centra gde je stavljao gips u ortopedskoj ambulanti Simonović ga je postavio na jedno ad najodgovornijih mesta, direktora službe koja kontroliše trošenje novca u „Železnicama“ i tako postao stručnjak za finansije. Nakon što je smenjen u Železnicama, Simonović pronalazi zapošljenje za Teofilovića prvo u „Eko Grockoj“, a zatim ga postavlja za šefa komunalne inspekcije, uprkos zabrani zapošljavanja. Teofilović, takođe , se ponovo ekspresno  doškolovao i položio ispite koji su mu potrebni da bi  radio u komunalnoj inspekciji.

O KARIJERI TEOFILOVIĆA VIŠE-OVDE

Teofilović je tako u toku prošle godine postavljen za šefa odseka komunalne ispekcije u Grockoj, uprkos važećem zakonu o inspekcijskom nadzoru. Pod njegovim „vođstom“ , radnici komunalne inspekcije morali su da izvršavaju naređenja pod kojem su spadala i lažni optuživanje i sastavljanje zapisnika protiv pojedinaca. U slučaju odbijanja naređenja, sledio je otkaz.

VIŠE O MOBINGU – OVDE

PRIČITAJ JOŠ- KRIMINALAC KOMUNALAC IZ VRČINA Šef odseka komunalne inspekcije u Grockoj ispušta fekalije na ulicu! (FOTO)

 

Žig Info je krajem decembra prošle godine uputio dopis Komunalnoj inspekciji u Grockoj da odgovore na informaciju od javnog značaja, tačnije na pitanje da li je ispoštovan član 45. Zakona o inspekcijskom nadzoru koji jasno precizira to radno mesto. Međutim iz komunalne inspekcije do današnjeg dana nisu odgovorili na poslati predmet.

S druge strane iz gradske Uprave grada Beograda, Sektora za upravnu inspekciju, na osnovu prijave zbog „neusklađenosti Pravilnika o organizaciji“, upravna inspekcija je spovela inspekcijski nadzor i donela , na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja, meru da se Pravilnik o unutrađnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mesta u Upravi GO Grocka usladi sa odredbama člana 45. Zakona o inspekcijskom nadzoru.

Prevedeno sa pravnog jezika, utvrđeno je da Vladimir Teofilović, sadašnji šef odseka komunalne inspekcije u Grockoj ne ispunjava zakonske odredbe za to radno mesto.  Ova izrečena mera doneta je krajem marta 2017. Godine, međutim u GO Grocka po njoj nije postupljeno.

 

Za Žig Info:
Željko Matorčević

Poslednje