Да ли смена професора Стојковића, питају чланови катедре за матичне челије декана ФМН, доводи у питање реализацију читавог овог пројекта, од националног значаја?
Декан Јаковљевић каже да ће изградња Центара изузетних вредности бити настављена ускоро. Према информацијама које „има из ректората“, Јединица за управљање пројектима надлежног министарства ради на обезбеђивању услова да извођач радова, компанија Банковић, изградњу Центара настави од средине наредног месеца.
Смена има политичку конотцију?
Да ли ће тако и бити, остаје да се види. Поједини чланови катедре за матичне ћелије кажу да , након смене професора Стојковића, за коју сматрају да је „наручена одозго“, да „има политичку конотацију“ и да је у некаквој вези са изградњом центра и банке матичних ћелија у Крагујевцу, више не могу да верују, наводи Глас Шумадије.
Ко је Миодраг Стојковић
Са више од 200 радова на СЦИ листи и више од 13.300 цитата, те Х индексом 60, професор Миодраг Стојковић најпознатији је и најпризнатији научник у Србији. Један је од најеминентнијих научника у области матичних ћелија на свету.
Професор Стојковић био је члан тима који је извео прво клонирање животиње у Европи. Руководио је тимом који је извео прво клонирање људског ембриона у терапеутске сврхе на свету, наводе, измедју осталог, чланови катедре за матичне ћелије на крагујевачком Факултету медицинских наука.
Професор Миодраг Стојковић недавно, подсетимо, упркос референцама и научничкој репутацији у академској и широј заједници, није прошао процедуру за пријем у Српску академију науке и уметности. Преовладјујуће мишљење јавности је да у САН није примељен из политичких разлога. Професор Стојковић је, наиме, дугогодишњи члан Демократске странке, чији је био и народни посланик, што је, по свему судећи, „грех“, који се у данашњој Србији никако не прашта.