Пре тога, потребно је да више дана адекватно не износите смеће широм Гроцке, како би се оно нагомилало, а затим када исто, буквално, дође испред врата општине а Жиг инфо објави алармантну ситуацију, деси се „обарање рекорда“.
Наиме, предузеће „Еко Гроцка“ је данас објавило фотографије на друштвеној мрежи Фејсбук са уводним насловом „ЕКО ГРОЦКА ПОНОВО ОБАРА РЕКОРДЕ У ОДНОШЕЊУ КАБАСТОГ И КЛАСИЧНОГ ОТПАДА“. У саопштењу се још наводи и да од недеље до данас радници предузећа су и поред великих проблема због високих температура на возилима, успели да за 60 сати радећи у две смене, широм општине, одвезу близу 300 тона што кабастог, што класичног смећа.
-Тренутна ситуација је задовољавајућа и под контролом. Молимо грађане за стрпљење и разумевање због повременог застоја у одношењу отпада, јер на овим високим температурама долази до честих хаварија на нашим возилима. Уједно апелујемо на грађане да не паркирају своја возила испред контејнерских ниша.
Још једном хвала на разумевању, наводи се у саопштењу Еко Гроцке. Интересантно је да су фотографије које су објављене, барем део њих, означене локацијски са позицијом контејнера, што наводи да су оне усликане како би биле приказане руководству предузећа да је смеће заиста однето.
Према сазнањима Жиг инфа, некадашња тонажа смећа на подручју ГО Гроцка била је и до 150 тона на дневном нивоу, те 300 тона за 60 сати је у суштини никакав рекорд. Такође, ово предузеће није очистило целокупно подручје ГО Гроцка, већ се само фокусирало на центар и југ општине, док су други крајеви, као на насловној фотографији и даље претрпани смећем.
А у интервенцију „обарања рекорда“ кренуло се тек након текста “ Смеће плива по Гроцкој, а директор на мору“ објављеног на Жиг инфо порталу у току јучерашњег дана.
Објаву да је „оборен рекорд“ са додатком да су радници можда и погрешили, али да им се опрости, поделио је и одборник напредњака, запослен у овом предузећу, Мирољуб Радојевић, познатији као Трале, који са завршеном Основном школом (податак из 2012) има плату у овом предузећу око 70 000 динара на пословима као што је објављивање оваквих статуса на друштвеним мрежама.
Објава Радојевића поставила је питање да ли су радници ти који су криви за овакво стање или руководиоци? Брига о радницима никада није била јача страна данашњим напредњацима у Гроцкој. Пре само пар година актуелна власт угасила је више комуналних предузећа, а добар део радника оставила на улици. Иако су добили судске пресуде, оштећени радници немају од кога да наплате потраживање јер су предузећа у стечају. Исти они који су довели та предузећа у стечај, данас су и на челу „Еко Гроцке“. Један од директора „Еко Гроцка“ јесте шеф одборничке групе СНС-а, Миленко Буквић.
За Жиг инфо:
Жељко Маторчевић