Академски пленум: Срамна кампања против студената, лични интереси испред општих
Академски пленум најоштрије је осудио синхронизоване и, како наводе, срамне нападе на студенте који трају већ неколико недеља. Према њиховим речима, удари долазе од стране појединаца који се лажно представљају као борци за демократско друштво, док истовремено воде бруталну кампању путем друштвених мрежа.
Из ове организације истичу да се студенти вређају и оптужују да су „проруски елементи“, „сарадници служби безбедности (БИА)“, па чак и „нацисти“.
„Ову кампању воде опозиционари који ће вероватно изаћи на наредне изборе, са очигледним циљем да студенте прикажу као противнике Европске уније. То чине иако су управо ови млади људи возили бицикл и трчали ултрамаратон до институција ЕУ како би им се обратили“, наводе из Академског пленума.
У саопштењу се оцењује да део „опозиције“ оваквим блаћењем покушава да прикупи јефтине политичке поене и посланичке мандате, стављајући лични интерес далеко испред општег добра.
Паралелно са нападима из дела опозиције, Академски пленум подсећа да и актуелна власт наставља са старом праксом етикетирања студената као „издајника и плаћеника“.
„Студенти су небројено пута показали да су праве патриоте, за разлику од оних који огртањем заставе покушавају да сакрију сопствену корупцију и издају“, поручују из Пленума.
Академски пленум је још једном пружио пуну подршку студентима у борби за изградњу институција и праведнијег друштва, подсећајући на „Друштвени договор“ представљен јавности на Видовдан. Позвали су све грађане Србије да оставе политичке разлике по страни и подрже младе људе у њиховој тежњи да створе државу у којој ће дебата бити могућа на демократски начин.
