АМСС: Појачан саобраћај ка градовима, камиони на Батровцима чекају два сата

181686_naplatna-rampa01-tanjug_f

Ауто-мото савез Србије (АМСС) упозорио је возаче да их током вечери очекује појачан интензитет саобраћаја на свим главним путним правцима, као и на прилазима већим градовима. С обзиром на завршетак викенда, очекују се типичне гужве ка урбаним срединама.


Стање на граничним прелазима

Према најновијим подацима Управе граничне полиције, ситуација на излазу и улазу у земљу је следећа:

  • Теретни саобраћај: На граничном прелазу Батровци са Хрватском формирана је колона теретних возила, а камиони на излаз из Србије чекају око два сата.

  • Путнички саобраћај: Аутомобили на свим граничним прелазима тренутно пролазе без задржавања.

  • Остали прелази: На осталим граничним прелазима нема дужих чекања ни за једну категорију возила.


Савет возачима

АМСС апелује на возаче да због појачаног интензитета саобраћаја буду опрезнији за воланом, прилагоде брзину условима на путу и држе безбедно одстојање између возила. Такође, због најављеног завршетка блокаде на Јарињу у 18.00 часова, очекује се постепена нормализација саобраћаја на том путном правцу.


Извор: АМСС / Бета

Приредио:

Аутор: