891
Апелација у Новом Саду потврдила пресуду против Савеза студента Правног фаултета у Новом Саду и ЕЛСЕ Правног фаултета у Новом Саду због увредљивог саопштења на рачун Студента Стефана Карановића.
Веће Апелационог суда на челу са Председницом већа Љиљаном Цицмил, члановима већа судијом Едит Чордаш и судијом Јадрака Мали, на седници већа од 21.12.2022. године потврдило је пресуду судије Основног суда Јелене Богдановић Малешевић са којом су наведене организације обавезане да исплате 50 000 динара накнаде штете због повреде шасти и угледа студенту Стефану Карановићу и обавезаа да надокнаде трошкове поступка Карановићу у износу 86 800 динара.
Карановић: Позивам све студенте Правног факутета у Новом Саду да се не учлањују у те организације
- Неспорно да те организације имају својство „џојстик“ организација или „оруђа која говоре“ зарад остваривања интереса појединаца који су покушали да се обрачунају са мном и то увредама. Огавна ситуација у самом поступку јесте да те организације нису хтеле да стану иза своје објаве већ су спорили аутентичност својих фацебоок налога због чега је морало да се одреди вештаћење ИТ струке. Захвајујући мом стручном саветниику Мр Раду Драговићу који је један од најбољих вештака ИТ струке у Републици Србији успели смо да раскринкамо такве покушаје тужене стране. Жалосно је да академске организације уместо да стану иза своје изјаве, да искажу људско и академско извињење и кајање прибегавају вулгарном минирању поступка који изискује вештачење ИТ струке. Поједини актери тих организација према мом скромном мишљењу завређују и кривичне пријаве због кривичног дела против правосуђа, односно кривичног дела давања лажног исказа, а о евентуалној судбини кривичних пријава ће морати да се изјасни надлежно тужилаштво. У том смислу, позивам све студенте Правног факутета у Новом Саду да се не учлањују у те организације, да не обављају никакав приљав посао за било кога јер се на такав начин не може створити достојна каријера. Нека се држе књиге и уче ако већ неће да се испишу са Правног факултета у Новом Саду и пређу на други факултет. Пораз тих организација је уједно фијаско и Правног факултета у Новом Саду. Посебно је индикативно да исти адвокат и то Дејан Укропина који заступа Правни фаултет у Новом Саду заступа уједно и те студентске организације што говори о њиховој неспроној функционалној увезаности а можда би се могло рећи и специфичој хијерархији. Ни до данас ми нису достављене исплате и фактуре везане за анажовање адвоката Дејана Укропине од стране Правног факултета а које сам тражио на основу Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја. Тренутно о томе одлучује Повереник по мојој жалби а након што их прибавим размотрићу даље поступање са својим правним тимом. Посебно похваљујем рад цењене судије Јелене Богдановић која је поступала пред судом првог степена и чији је беспрекоран рад од самог почета поступка у овом предмету допринео да њена пресуда добије својство правноснажности. Она је и у финишу поступка пресуду одлично израдла и да кажем мајсторски „закључала“ тако да нисам ни сумњао у овакав правни исход пред судом правног лека.
Од тавих храбрих и способних судија студенти треба да уче а не да се баве глупостима и слушају професоре права који су изгубили све судске спорове против мене, изјавио је студент Карановић у изјави за Жигинфо и посебно се захвалио својим пуномоћницима Адв Владимиру Вучинићу из Београда, Адв Петру Исакову из Новог Сада и Адв Марку Пушици из Београда који су максималним радом учествовали у овом поступку.
ЕЖИ