Проф. др Слободан Цвејић, потпредседник Србија центра и народни посланик, навео је да је рад РЕМ-а у последњих десет година класично фингирање институционалне праксе.
„РЕМ се трудио да се провуче испод радара и да по аутоматизму одрађује административне послове, а избегава оно што би у пуном смислу речи била регулација – усмеравање пружалаца услуга да поштују законе. У том смислу, Савет РЕМ-а је настојао да сам себи одузима ингеренције укидањем неких правилника и да не узнемирава ПИНК, најмоћнију медијску кућу која им доноси око половине прихода. Читава унутрашња политика РЕМ-а, не само Савета, усмерена је на обезбеђивање таквог положаја. Ова игра је најзахтевнија на нивоу Савета, где је много актера и где треба организовати врло озбиљно умрежавање или чак криминално удруживање да би се фингирао демократски процес и независно регулисање електронских медија. Жалосна је чињеница да је Савет РЕМ-а испоштовао законску обавезу о истеку манадата тек након директног притиска званичника ЕУ, представљеног кроз Извештај о напретку, медијске наступе министарке задужене за евроинтеграције, председника Србије и неких амбасадора западних држава“, изјавио је, између осталог, Цвејић, иначе бивши члан Савета РЕМ-а, у ауторском тексту за Досије о медијима НУНС-а и додао да је неопходна деполитизација овог регулаторног тела, која би, заправо, значила лустрацију.
„Требало би распустити цео РЕМ и поново расписати конкурс за запошљавање, а одговорнима за злоупотребу овог важног регулаторног тела забранити на 10 година запошљавање у јавном сектору због угрожавања општег интереса и неодговорног обављања функције. У међувремену, ако се покрене процедура избора чланова Савета РЕМ-а, то ће бити прилика да демократска јавност изврши притисак на овлашћене предлагаче да одаберу квалитетне особе на ову важну функцију. До сада то углавном није био случај. Ако не пробудимо демократску јавност поново ће све цркве и верске заједнице препустити СПЦ да као овлашћени предлагач предложи кандидате за једног члана Савета, без икакве дискусије о квалитетима тог кандидата, па ће поново моћи да нам се провуче неко ко ће на Пинку отворено заступати неометано емитовање ријалити програма у било које време и са било каквим садржајем. Или поново ће удружења грађана, чији су циљеви заштита деце, прећутати избор члана Савета који долази из удружења грађана којима је заштита деце циљ само у општем контексту. Или ће акредитовани Универзитети бити мање-више незаинтересовани за то ко ће бити члан Савета. Или ће удружења филмских, сценских и драмских уметника одабрати неког ко ће прагматично схватити да у постојећој ситуацији не може да постигне крупније циљеве, па ће залагање за општу добробит подредити трговини са интерним центром моћи како би остварио партикуларни циљ за свој еснаф, као, на пример, заштиту музичког динара“.