Стефан Дилберовић, председник ГО Гроцка, јуче је у Вишем суду у Београду повукао тужбу против хуманитарне организације „Чаролија Пепељуга 21 века и пријатељи“ и главног и одговорног уредника угашеног јавног гласила Наше Гроцке.
Дилберовић је поднео тужбу због текста „ГРОЦКА: Стефан Дилберофвић нови председник општине“ у августу прошле године Вишем суду у Београду и затражио одштету у висини од 300 000 динара због, како је навео, апсолутно неистинитог текста.
У чланку због којег је поднео тужбу, дошло се до сазнања да је Дилберовић дошао до дипломе Средње грађевинске школе ванредно, непојављујући се уопште на испите. Такође се износе и сазнања и о закупу стана на тениским теренима, у којем тренутно живи, куповина Гроцка Инфо портала и многе друге ставке.
КОМПЛЕТАН ТЕКСТ ЗБОГ КОЈЕГ ЈЕ ДИЛБЕРОВИЋ ПОДНЕ ТУЖБУ (ОВДЕ)
Дилберовић је тужбу поднео непосредно након избора за председника ГО Гроцка. Приликом подношења тужбе, Дилберовић није имао правног заступника. На првом рочишту у Вишем суду, Дилберовић се није појавио већ је накнадно ангажоваo правнog заступникa. Заступница Дилберовића је на првом рочишту затражила да се суђење одложи јер, према исказу, није упозната са предметом због њеног изненадног ангажовања. На другом заказаном рочишту, на коме је требао да се појави Дилберовић, иако уредно позван то није учинуо. Правна заступница је образложила да је добио хитан позив за састанак.
На трећем рочишту Дилберовић се на исти начин није одазвао, а правна заступница је повукла тужбу из разлога што тужилац (Дилберовић) није у могућности да приступи суду због активности као председника Општине Гроцка.
Правни заступници туженога (хуман. Организације и гл. Одговорног уредника Наше Гроцке) пристали су на повлачење тужбе али уз обавезу плаћања трошкова судског поступка.
Виши суд у Београду је донео решење да се Стефан Дилберовић обавезује да туженима на име трошкова исплати износ од 28 900 динара у року од 15. дана, под претњом извршења.
Дилберовић претио новинарима и бранио улазак на јавне скупове
Иначе, новинарима тадашње „Наше Гроцке“ је био забрањен улаз на готово сва јавна окупљања. Кључни проблем је био око уласка на седнице СГО Гроцка. Поводом тих забрана огласила су се и новинарска удружења у Србији, где су позвали челнике Гроцке да се медијске слободе морају поштовати и да је забрана уласка против законита. Стефан Дилберовић је на 20. седници СГО Гроцка у јуну 2014. Године, за говорницом изјавио да он лично брани улазак новинарима и да док је он председник биће им забрањен улаз. Међутим, након оглашавања новинарских удружења у Србији, приступ новинарима на седнице СГО гроцка је омогућен а Дилберовић је и даље председник ГО Гроцка.