Почетна » Агенција Стата објавила истраживање о странкама и како би ко прошао на изборима

Агенција Стата објавила истраживање о странкама и како би ко прошао на изборима

од Други Пишу
0 коментар

Када би избори били у наредних неколико месеци, за владајућу коалицију би гласало 44 одсто бирача, за блок странака које организују протест „Србија против насиља“ 38 одсто, за странке које себе називају државотворном опозицијом било би 11 одсто, а седам одсто испитаника су неодлучни, показало је истраживање агенције Стата.

На питање да ли подржавају расписивање избора у наредних неколико месеци, 48 одсто испитаника је одговорило потврдно, 26 одсто не подржава и исто толико нема став.

За расписивање избора највише испитаника се изјаснило у Београду – 58 одсто, преноси Н1.

Агенција за истраживање јавног мњења Стата објавила је најновије резултате истраживања о актуелним друштвено-политичким питањима у Србији. Према том истраживању, на питање коју од политичких странака подржавају, резултати су показали да СНС и Александра Вучића подржава 36,3 посто испитаника који планирају да изађу на изборе, а Странку слободе и правде (ССП) 9,8 посто.

У истраживању, које је урађено од 8. до 13. септембра, на трећем месту по популарости је Социјалистичка партија Србије (СПС) са 7,3 посто гласова подршке.

Следе Народни покрет Србије Мирослава Алексића са 5,5 посто, Покрет СРЦЕ са 4,4 и Зелено-леви фронт са четири посто подршке.

На седмом месту према истом истраживању су Заветници са 3,4 одсто подршке, а на осмом Еколошки устанак (3,1 посто).

Јованка Вукмировић из агенције Стата рекла је да је истраживање спроведено на узорку који потпуно одговара демографској структури становништва из прошлогодишњег пописа – полној, старосној и образовној, као и регионалној заступљености, а спроведено је, телефонским интервјуима и теренском анкетом на 1.580 испитаника, у периоду од 8 до 13. септембра.

Три највећа проблема

О томе која су три највећа проблема у Србији данас, испитаници су у том истраживању одговорили да су то: раст цена (72 посто), лош положај радника и ниске зараде (48%), као и корупција и криминал (45%).

Следе насиље у друштву и безбедност грађана (44 посто), безбедност Срба на северу Косова (36%), и незапосленост (29%).

Као један од највећих проблема, цензуру и политичке притиске на медије види 24 посто испитаника.

Foto:shutterstock; arhiva Nova.rs

Фонет, Н1/Нова

Можда ти се свиди

Оставите коментар