Председник Народне странке Владимир Гајић изјавио је данас да су санкције НИС-у покушај да се Србија сврста у „клан русофобије“ који доминира у Европској унији и, нажалост, још увек у САД.
„Србија није за то одговорна али не може ништа ни да реши. Та ствар ће се решити на самиту председника САД и Русије Доналда Трампа и Владимира Путина. Ми ту мало можемо да учинимо и имамо излаз преко Мађарске која се према нама понаша као озбиљан савезник“, рекао је Гајић телевизији Јуроњуз Србија (Euronews).
Гајић је навео да „медији и странке власти и опозиције учествују у општем јавашлуку“ и да медији служе искључиво као пропагандна средства.
„Њихов циљ није да народ поверује у те лажи него да престане да верује у било шта“, додао је Гајић.
„У недавно објављеном тексту Николе Танасића, објављеном на РТ Балкан, политичка сцена се пореди са мексичким револверашким обрачуном. У филмским обрачунима на Дивљем западу обично су учествовала двојица, а овде су тројица и трећи пуца последњи и он побеђује. Трећи је овде можда постао већина али није политички организован“, рекао је Гајић.