Почетна » Ко је Горан Јешић који је приведен током протеста у Новом Саду: Бивши председник општине Инђија бранио младића од полиције у цивилу

Ко је Горан Јешић који је приведен током протеста у Новом Саду: Бивши председник општине Инђија бранио младића од полиције у цивилу

од Други Пишу
0 коментар

Бивши председник општине Инђија и бивши потпредседник Владе Војводине Горан Јешић приведен је на синоћњем протесту у Новом Саду због урушавања надстрешнице Железничке станице и погибије 14 људи. Одређено му је задржавање од 48 сати, а осумњичен је за напад на службено лице. Његови браниоци кажу да Јешић све то негира.

Међу немилим сценама које су синоћ долазиле из Новог Сада, била је и она где полицајци у цивилу приводе Горана Јешића и смештају га у „марицу“.

Јутрос су његови браниоци за медије испричали да је Горан Јешић у полицији казао да се током протеста у Новом Саду ни у једном моменту није могло видети да привођење обављају полицајци, зато што се нису идентификовали. Он је објаснио да је стао у одбрану младића који је тражио помоћ, јер су људи који су га приводили „изгледали идентично као и хулигани који су демолирали Градску кућу“.

„Приводили су га људи који су сакрили своја лица, којима су се само очи виделе. Нису се идентификовали ни на инсистирање новинара. Наступио сам као грађанин који је хтео да одбрани момка од хулигана. Оног момента када су се полицајци легитимисали, престао сам. Када су ме прислонили на ограду цркве, питао сам – ко сте представите се“, пренели су браниоци Јешићеве речи.

На снимку који је Крик објавио на званичном X налогу забележено је управо то, начин на који су полицијски службеници у цивилу током протеста хапсили грађане. Међу њима и Јешића.

 

Горан Јешић биографија
Горан Јешић је, према подацима Отвореног парламента, активан на нашој политичкој сцени од 1996. године, кад је основао општинску организацију Грађанског савеза Србије у Инђији.

На локалним изборима 2000. године директно је изабран за одборника Скупштине Инђија, а затим и за председника те општине, тада најмлађег у Србији. Потом је на тој позицији остао још два мандата.

У јулу 2012. године именован је за потпредседника Владе АП Војводине, чији је премијер тад био Бојан Пајтић. Тад је постао и покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство.

На конференцији за новинаре 2013. године показао је документ Републичке дирекције за робне резерве који, како је тврдио, био доказ да је Министарство пољопривреде „лажно негирало присуство афлатоксина у млеку“.

Јешић је тад рекао и да је Александар Вучић, који је у то време био први потпредседник Владе, почетком 2013. изјавио да ће ниво афлатоксина у правилницима бити враћен на 0,05 микрограма и да ће сменити одговорне. Рок за враћање нивоа тада је био 15 дана.

„Данас је 10. октобар и ми и даље имамо правилник који је најгори у Европи. Ја вас питам – да ли се овако води држава, претњама, викањем и прављењем ‘ријалити шоуа’ од Владе? Постављам питање зашто Вучић није вратио ниво у правилнику у року од 15 дана“, рекао је тада Јешић.

У марту 2014. године казао је да је претходних годину и по дана здраво млеко извожено у земље у региону, а да се у Србији пило млеко које није одговарало европским стандардима, писала је Радио-телевизија Војводине.

Горан Јешић је био и народни посланик у Скупштини Србије након избора 2016. године. Он је један од функционера Демократске странке који се јавно успротивио одлуци да се бојкотују парламентарни и локални избори 2020. године.

Goran Ješić Foto: N1

Аника Бечки   НОва

Можда ти се свиди

Оставите коментар