Председник Нове Демократске странке Србије (Нови ДСС) Милош Јовановић је рекао да ће студентска листа кандидата за наредне изборе бити „комплементарна“ с листом „аутентичне деснице“ чији је став да је Србија за сарадњу са Европском унијом, али не и за чланство у њој.
„Могуће је да сарађујемо у погледу извођења на одговорност функционера актуелног режима, оздрављења медија и успостављања правне државе. Након тога уследили би нови избори на којима би се грађани слободно изјаснили за коју опцију ће гласати“, казао је Јовановић за телевизију „Белами“, пренела је његова странка.
Оценио је да наредни избори у Србији „неће бити добар датум за (председника Србије Александра) Вучића“ јер „једном мора да се плати цена за лажи, лоповлук, криминал и издају земље“.
„Захваљујући пропаганди на провладиним медијима, у народу се одржала слика о Вучићу као патриоти иако су ствари које је урадио у погледу издаје конкретне и опипљиве“, рекао је Јовановић и оценио да је резултат политике Вучића „све мање Србије на Косову“.
„Наша јужна покрајина је, што се њега тиче, готова ;ствар. Они који треба да штите Србе тамо, данас туку своје сународнике на утакмицама“, казао је председник Нове Демократске странке Србије.
foto: R.Z./ATAImages