Парандиловић: Вучић натеран у бег, отказао контрамитинг због страха од слободне Србије

begmilos parandilovicvucic
Жиг Инфо
јун 17, 2025

0 коментара

3 мин читања
41

Београд – Председник Новог лица Србије и народни посланик Милош Парандиловић оштро је осудио одлуку Александра Вучића да откаже контрамитинг на Видовдан, истичући да је то још један пример радикалско-кукавичког стила вође напредњачке владе.

Парандиловић је нагласио да је Вучић у свом немоћном и фрустрираном стању отказао скуп у Београду управо оног дана када се очекује окупљање слободне Србије. „На седници Скупштине сам га упозорио да не гура Србију у грађански рат због својих фрустрација и диктаторске опсесије. Очигледно је да га је та изјава натерала на повлачење – сам је свестан да је изгубио тло под ногама“, изјавио је Парандиловић.

Слобода и солидарност уместо лажних патриота

Парандиловић је истакао да је Србија превише Видовдана провела под влашћу лажних патриота и умивених радикала. „Сада је време да тај дан прославимо у слободи, солидарности и слози свих који се боре против напредњачке окупације Србије“, рекао је он.

Вучић правда немоћ страхом од насиља

Председник Новог лица Србије подсетио је да Вучић своју немоћ сада правда наводном жељом да не дође до насиља. „А да може, тукао би грађане и студенте онако како су газили, ломили вилице, руке и ноге у претходним месецима свима који не мисле као они“, додао је Парандиловић.

Позив на изборе и одговорност

Парандиловић је потврдио да Ново лице Србије у потпуности подржава захтев за расписивањем парламентарних избора. „Ова власт нема никакав легитимитет и време је да их сменимо и пошаљемо тамо где им и припада – у затвор. Време је да највећи гробари српских националних интереса одговарају за своја злодела и пљачку“, закључио је Милош Парандиловић.

Последње