Истраживање Фактор плуса: За СНС 57%, уједињена опозиција 12%, Зелени 7%

Уколико би избори у Србији били одржани наредне недеље, Српска напредна странка (СНС) освојила би 57 одсто гласова а уједињену опозицију, односно Странку слободе и правде (ССП), Народну странку, Демократску странку и Покрет слободних грађана (ПСГ) подржало би 12 одсто бирача, показује истраживање агенције Фактор плус које је данас пренео Блиц. Исто истраживање показује да би Савез Зелених и други еколошки протести освојили 7 одсто подршке.

admin
децембар 20, 2021

0 коментара

2 мин читања
0

 

То значи да уједињена опозицја и Зелени имају заједно око 19 одсто.

Анкета је показала и да би изборни цензус прешле и Социјалистичка партија Србије (СПС) са 9,3 одсто гласова, савез зелених странака са око седам одсто и коалиција НАДА са 4,3 одсто док су Заветници са око три одсто гласова на ивици цензуса.

Следе Доста је било са 2,4 одсто подршке, Српска радикална странка и Двери са 1,4 док су Здрава Србија и Јединствена Србија на око један одсто подршке бирача.

На изборе би изашло 50 одсто испитаника док је 33 одсто рекло да неће гласати.

Упитани за актуелне протесте у Србији, 46 одсто анкетираних је оценило да су у питању еколошки протести, 32 одсто да су ти скупови политичког карактера, а седам одсто да је реч о „општем народном бунту“.

Истраживање је спроведено од 10. до 16. децембра на узорку од 1.200 градјана Србије, без Косова и Метохије.

Бета, Блиц/Нова

Последње