Званичне имовинске карте многих јавних функционера су празне, а плате скромне. Међутим, када је реч о новој председнице покрајинске Владе Маји Гојковић то није случај. Она се може похвалити да у свом власништву има пет станова, три зграде, неколико њива, винограда, воћњака, али и друге врсте непокретности. Интересантно је да је готово сву имовину Гојковић стекла наследством, а само једну куповином.
Премијерка покрајинске Владе Маја Гојковић од сада ће примати плату у износу од 171.987 динара, што је за, скоро, 40.000 више у односу на надокнаду коју је примала као министарка културе.
Поред те новчане надокнаде, Гојковић од 2018. прима и додатних 79.257 динара за обављање функције председнице одбора Директората за радијациону и нуклеарну сигурност и безбедност Србије.
Што значи да ће укупна званична примања новопечене покрајинске премијерке месечно износити нешто више од 250.000 динара.
Од непокретности све сем тржног центра
За разлику од већине својих колега, јавних функционера, који у имовинским картама, које су доступне на сајту Агенције за спречавање корупције, немају “ни кров над главом”, Гојковић има више кровова, али и њива, шума, воћњака, зграда, грађевинског земљишта… Већина тих некретнина добијена је наследством.
Па кренимо редом…
Од пет станова, Гојковић је у наследство добила четири, а један је купила и то трособан од 102 квадрата.
У наследство је добила и три породичне стамбене зграде, једну помоћну и зграду занатства у личних услуга, али и једну викендицу. Такође, у власништву има и три помоћне зграде.
Гојковић се може похвалити и с два винограда, два воћњака, једном шумом и седам њива које укупно броје преко 185 ари.
У власништву има и 591 метар квадратни грађевинског земљишта, али и 156 квадрата другог земљишта.
Још једна ставка коју је Гојковић у наследство добила јесте пет ари земљишта уз зграду.
Депозит у банци нема, али има акције
Како стоји у имовинској карти Маја Гојковић нема депозит у банци, али има неколико акција. И то све у домаћим фирмама.
Десет акција има у Нису, 14 у Акционарском фонду АД Београд, две у АД Аеродром Никола Тесла Београд и 62 у Телекому.
Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs
Дуња Ранковић Нова