Ванредна седница Скупштине општине Савски венац која је заказана за 16. мај на захтев одборника и одборница опозиционе листе “Бирамо Савски венац” а на иницијативу Зелено-левог фронта није одржана јер СНС-СПС власт са сателитима није смела да се појави на седници и није било кворума.
На дневном реду седнице је био предлог мишљења на план детаљне регулације за блок између улица Косте Главинића, Руске, надвожњака железничке пруге и Булевара војводе Мишића којим је планирана изградња кула од 56м, односно 18 спратова што је 3 пута већа висина објеката од дозвољене прекопута Београдског сајма.
Планирани су и проширење Руске улице са 12 на 20м због којег ће настрадати постојећи дрворед, изградња 5 нових саобраћајница од којих ће једна заузети део дворишта Дома “Дринка Павловић” за децу без родитељског старања а угрожено је и културно добро Државна маркарница. Предлог мишљења “Бирамо Савски венац” на план је негативан јер је он у супротности са плановима вишег реда и самим тим је противзаконит.
Овај план је очигледан пример инвеститорског урбанизма. Израду плана финансира фирма Тецхницом Цонструцтион доо чији су власници Владан Ковачевић и Дејан Перишић и власници фирме Техо-Инн доо која је власник једне од парцела на којима се планира изградња кула од 56м. Сувласник парцела на којима се планира изградња деветоспратница, дупло веће висине од дозвољене уз Руску улицу због којих је угрожено културно добро.
Државна маркарница је Никола Малбаша, власник грађевинске фирме Јадран доо која је позната по добијању уносних тендера од државе.
Одборница Зелено-левонг фронта Сања Соларевић је поднела предлог да се у дневни ред седнице уврсти и расправа о изградњи шестоспратнице у Кнеза Милоша 42 због које станарима прети опасност да им прозори и терасе буду зазидани као у Блоку 4 на Новом Београду и да им буду поткопани темељи зграде као у Видовданској на Врачару.
Сања Соларевић је већ покренула ово питање на претходној седници одржаној 20. марта. Иако општина Савски венац није била укључена у издавање спорне грађевинске дозволе коју је издало Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре које за то уопште није било надлежно, то не значи да Скупштина општине Савски венац не треба да одреагује на овај проблем, поготово што се необезбеђено градилиште у кнеза Милоша 42 налази малтене прекопута зграде општине Савски венац и на стотинак метара од зграде Владе Републике Србије.
Председник Скупштине општине Савски венац Страхиња Кукић је покушао да избегне заказивање ванредне седнице на захтев опозиције тврдећи да је прошао рок за достављање мишљења на план детаљне регулације, што није тачно јер Скупштина општине може да достави мишљење на план док траје јавни увид који је још увек у току. Пошто није успео да ускрати одборницима и одборницама право загарантовано статутом општине и града Београда да дају предлог мишљења на план, Страхиња Кукић је након што је установио да не постоји кворум за одлучивање седницу заказану за 16. мај одложио за 12. јун, што је скоро месец дана касније од првобитног термина вероватно у нади да ће јавни увид у план детаљне регулације до тада бити завршен и да ће тако СНС-СПС власт избећи да се изјасни.
Као што СНС-СПС власт није смела да се након једночасовне расправе у Скупштини општине Савски венац изјасни о предлозима опозиционе листе “Бирамо Савски венац” за заштиту целог комплекса Београдског сајма и покретања поступка за оцену законитости и уставности пред Уставним судом и поништавања противзаконите одлуке Владе РС којом је скинута заштита са зграда Генералштаба на седници у децембру прошле године, сада су отишли корак даље па нису смели ни да се појаве на седници. Овим се СНС-СПС власт опет опходила са непоштовањем према грађанима који су издвојили време и дошли да присуствују седници јер су остали ускраћени за дискусију и одговоре, док су сви грађани Савског венца остали ускраћени за решење проблема који их директно погађајум наводи се у саопштењу ЗЛФ-а.