Обрадовић сматра да је после избора политичка криза продубљена и да се неће решити понављањем избора већ увођењем деветомесечном „прелазног политичког периода“.
Он је у саопштењу истакао да у прелазној Влади не би било лидера ни власти, ни опозиције, већ нестраначких стручњака са задатком да обнове рад независних државних институција.
У споразуму се наводи да би потписници ставили интерес државе на прво место, да се слажу да заједнички предузму потребне кораке за превазилажење кризе и неповерења грађана у изборни процес, те да ће успоставити прелазни политички период који се завршава девет месеци од усвајања Споразума у Скупштини Србије.
Пре усвајања споразума у Скупштини, потписници ће се договорити о формирању прелазне, техничке владе стручњака и сагласити да се спроведу захтеви тима независних стручњака за медијску и изборну проблематику, наводи се у предлогу.
Сагласни су да дође до промене комплетног састава Републичке изборне комисије, Регулаторног тела за електронске медије, Агенције за борбу против корупције и уредника јавних сервиса – Радио-телевизије Србије и Радио-телевзије Војводине.