Бета: Тужилаштво одбацило пријаву Драгана Марковића Палме против Маринике Тепић

Прво основно тужилаштво у Београду донело је решење о одбацивању кривичне пријаве председника Скупштине града Јагодине Драгана Марковића против потпредседнице Странке слободе и правде Маринике Тепић, речено је незванично агенцији Бета у овом Тужилаштву.

admin
август 30, 2021

0 коментара

2 мин читања
0

 

Марковић има могућност да Вишем јавном тужилаштву поднесе приговор у року од осам дана од пријема обавештења.

Тек по тој одлуци, или уколико не поднесе приговор, поступак је окончан.

Марковић је поднео кривичну пријаву након тврдњи Тепић да има сазнања да је у Јагодини организовао „бунга бунга журке“ на којима су подвођене девојке.

Више јавно тужилаштво у Краљеву је раније саопштило да је утврдило да за сада нема основа сумње и доказа за покретање кривичног поступка, због наводног подвођења жена у Јагодини, за које је у априлу челнике тог града јавно оптужила председница ССП Мариника Тепић.

У саопштењу тужилаштва прецизира се да „у предмету формираном поводом навода Маринике Тепић на конференцији за новинаре од 19. априла – да су у претходном периоду више женских особа биле жртве подвођења од стране службених лица Градске управе Јагодина и да су поједини политичари из Јагодине и Београда користили сексуалне услуге тих жена, након извршених провера преко МУП-а, за сада нема места покретању кривичног поступка поводом тих догађаја, односно да за сада нема доказа на основу којих би се покренуо поступак“.

Бета/Н1

Последње
Претплати се на нашу мејл листу

Пријавите се на нашу маилинг листу и будите увек информисани!

Последње