Гајић: Србија да размотри да ли и даље да води политику „Европа нема алтернативу“

владимир.гајиц

Председник Народне странке Владимир Гајић изјавио је данас да је главно стратешко питање у Србији да ли и даље водити политику „Европа нема алтернативу“ или водити антиколонијалну политику заштите националних и државних интереса против којих отворено делују администрација ЕУ и Немачка као најутицајнија држава уније.

„Немачки фактор је малиган на Балкану и Немачка је главна претња за Србе јер су њене акције директно усмерене против интереса српског народа. Требало би да изађемо из те заблуде да је могуће одржавати добре односе са свима. Немачка и Велика Британија читав век делују против интереса српског народа на Балкану“, рекао је Гајић телевизији Прва.

„Неопходно је у јавности отворити расправу како бисмо установили да ли су нам приоритети исти као 2006. године, када је усвојен Устав Србије, и да ли ћемо водити антиколонијалну политику или ћемо се свести на гласача из магареће клупе у ЕУ“, додао је Гајић.

Гајић је навео да је Србија европска држава и да је „географију немогуће суспендовати али би српско друштво требало да расправи да ли би Србија требало да тежи ка ЕУ“.

„Народна странка мисли да не би требало јер нам ЕУ угрожава територијални интегритет, а и ЕУ делује као структура која ће се пре распасти него што ће се развијати планираним путем“, рекао је Гајић.

Гајић је истакао да је Народна странка „идеолошки и програмски темељно профилисана“.

„Наш програмски документ ’Српско питање у 21. веку’ стратешки одређује коју би позицију Србија требало да заузме данас и у будућности и почиње реченицом из ’Начертанија’ Илије Гарашанина да Србија мора да се модернизује и да постојано води рачуна о својим националним и државним интересима како би ушла у ред великих и развијених европских држава“, закључио је Гајић.

Аутор: