Почетна » Звезда наставила нестваран низ, 10 година није поражена у Новом Саду – херој Букари срушио Војводину

од Други Пишу
0 коментар

Дешавања са стадиона „Карађорђе“ пратите на Нова.рс!

Фудбалери Црвене звезде победили су Војводину на гостовању резултатом 1:2 у оквиру 16. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели нису доминирали на овом сусрету, али су питање победника решили у првом полувремену, када је Осман Букари био у центру пажње.

Ово је била 11. узастопна победа Звезде над Војводином у Новом Саду, а непоражена је на том терену од 2013. године.

Звезда сада има 37 бодова на другом месту на табели, три мање од Партизана, али уз утакмицу више. Војводина је пета са 22 бода.

Звезда је до предности стигла већ у 3. минуту, када је Букари искористио брзину, након једне дуге лопте Насера Ђиге побегао одбрани Војводине и лопту закуцао поред нешто слабије постављеног Лазара Царевића.

Од тог момента Војводина је заиграла много офанзивније, па су Новосађани „плели“ мрежу око гола Омрија Глазера, а иницијатива се исплатила у 12. минуту.

Само пар тренутака након што је Хванг ин Беом погодио пречку, Војводина је кренула у напад, Ђорђе Црномарковић „провукао“ лопту испод одбране Звезде, а Радомир Милосављевић је само ћушнуо испод Глазера за 1:1.

Наставили су да нападају домаћи, али нису успели да створе озбиљнију шансу, да би у 26. минуту доживели велики ударац. Индио је остао да лежи на терену, а након пар тренутака је у сузама напустио терен.

Само минут касније било је 2:1 за Звезду, када је Букари искористио очајну реакцију одбране Војводине и лопту, која је претходно погодила Шерифа Ендиајеа, закуцао у гол за 2:1.

До краја полувремена није било прилика, па је након првих 45 мијнута на семафору стајало 2:1.

Други део игре није био много садржајан, а Војводина је одмах показала жељу да дође до ремија.

Кембел је у 48. минуту добио лопту у простор по левој страни, није дуго чекао, већ је одмах шутирао, али је Глазер добро затворио угао и одбранио.

Звезда је узвратила преко Иванића, коме се отворио простор кроз средину, али је његов шут прозујао поред стативе. У 62. минуту је са дистанце запретио и Канга, али је Царевић одбранио. Голман Војводине је сјајно реаговао и након шута Лучића, коме су претходили сјајни дриблинзи.

Ивановић је у 80. минуту покушао главом да угрози Глазера, али је израелски голман лако реаговао.

Пред крај утакмице црвени картон је добио један од помоћника тренера домаће екипе, а сарадници су га једва обуздали да се не обрачуна са судијом, можда чак и физички.

Војводина је покушала да нападне у надокнади времена, али се Звезда одбранила.

Војводина – Црвена звезда 1:2 (1:2)