Почетна » Две светске медаље за нашег дизача тегова

Две светске медаље за нашег дизача тегова

Из Немачке Марковић се враћа са две медаље - златном и сребрном

од Жељко Маторчевић
0 коментар

Српски дизач тегова Живорад Марковић освојио је овог викенда медаље на Светском шампионату WUAP федерације у Немачкој.

На такмичењу у Фрауројту Марковић је био најбољи у бенчпресу у категорији 90 килогама RAW, где је подигао 137,5 килограма.

Са тим резултатом он је освојио прво место, док је другопласирани подаигао за 20 килограма мање.

Из Немачке Марковић се враћа са две медаље – златном и сребрном.„Конкуренција у Немачкој је била тешка, пошто су се окупили спортисти из целе Европе”, казао је Марковић.

Он је истакао да је задовољан постигнутим резултатом и најавио учешће на даљим такмичењима.

Марковић је рекао да ће ове године још учествовати на Светском првенству које ће бити одржано у САД, на Флориди.

Иначе, у овој години он је остварио запажене резултате, тако је пре само три месеца на првенству у Аустрији освојио две златне медаље.

Претходно је посао првак Москве на руском Светском купу, а на самом почетку године освојио је такмичење „Руско пролеће” у Јекатеринбургу.„Жеља ми је, такође, да оборим светски рекорд и подигнем 171 килограм у својој категорији”, рекао је Марковић који додаје да Србија има добре бенчпрес такмичаре и може се сматрати јаком земљом у том спорту.