Почетна » ПРОЈЕКТИЛ КОЛАРОВА ЗА РАДОСТ СРБИЈЕ: Орлови сјајни против Костарике на премијери на Светском првенству

од admin
0 коментар

Репрезентација Србије победила је Костарику у Самари 1:0 (0:0) голом Александра Коларова у мечу првог кола Групе Е на Светском првенству.

Селектор Младен Крстајић је на терен послао тим са једном изменом у односу на генералну проверу са Боливијом, указао је поверење Миливојевићу, док је Костића оставио на клупи.

У таквој поставци Милинковић-Савић имао је офанзивнију улогу, што се показало као пун погодак. Ас Лација одиграо је маестрално и, уз Тошића, Тадића и, наравно стрелца Коларова, био најбољи на терену.

„Орлови“ су у већем делу меча деловали компактно и имали контролу над дешавањима на терену.

Кад се подвуче црта, Костариканци су за 90 минута створили једну шансу, и то већ у 12 минуту када је Гонзалез остао сам на петерцу, али је лоше шутирао главом. И то је био једини моменат када смо стрепели…

А на другој страни, наша репрезентација је имала знатно више прилика.

У 43. минуту мајсторија Милинковић-Савића није крунисана поготком. Ухватио је страшне маказице! Навас је фантастично интервенисао и одбранио! Судија је досудио офсајд, али офсајда није било. Да се мрежа затресла, прегледавањем видео технологије би гол сигурно био признат.

У другом полувремену „орлови“ су створили три зицера! Једну пре гола Коларова, и два после.

Митровић се два пута нашао „очи у очи“ са Навасом, први пут му је голман Костарике одбранио шут, а други пут је српски нападач пао и пре него што је упутио ударац.

Костић, који је у игру ушао у 70. минуту, шест минута касније није добро реаговао на центаршут Тадића иако се нашао на три, четири метра од празног гола!

На крају, што је најважније, Србија је на Мундијалу стартовала победом!

У другом мечу Групе Е вечерас се састају Бразил и Швајцарска (20 сати).

„Орлови“ се у другом колу у петак 22. јуна састају са Швајцарском.

ТОК МЕЧА:

КРАЈ 1:0!

90+3. минут – Матић се сукобио са клупом Костарике.

90. минут – Пут Костића преко гола.

90. минут – Трећа измена код „орлова“ – Пријовић уместо Митровића.

87. минут – ВЕЛИКА ШАНСА за СРБИЈУ! Поново Митровић! Уместо да шутира када се нашао сам пред Навасом, српски нападач је пао. Од пенала није било ништа. Поново је страшно додавање имао Милинковић-Савић.

82. минут – Друга измена код „орлова“ – Рукавина уместо Тадића.

76. минут – ВЕЛИКА ШАНСА за СРБИЈУ! Тадић је убацио лопту, а Костић сам на три, четири метра од празног гола лоше реаговао! Невероватан промашај!

75. минут – Леп напад Србије, завршен је ударцем Милинковић-Савића – високо преко гола.

ЗВАНИЧАН ПОДАТАК – 41.432 гледалаца на трибинама „Самара арене“.

73. минут – Последња измена код Костарике – ушао је Колиндрес, а изашао Гузман.

72. минут – Кембел је кренуо сам ка Стојковићу, али га је Миленковић стигао и избио лопту у корнер.

70. минут – Реагује и Крстајић. Прва измена код „орлова“ – Костић уместо Љајића.

67. минут – Друга измена код Костарике – Кембел уместо Урење.

66. минут – Ивановић је центрирао, а Милинковић-Савић само закачио лопту главом, недовољно да угрози Наваса.

60. минут – Прва измена на мечу, направио ју је Оскар Рамирез. Изашао је Венегас, а ушао Боланос.

59. минут – Пожутео је Ивановић!

56. минут – ГОООЛЛЛ – КОЛАРОВ! Капитен је са 25 метара из слободног ударца погодио рашље!

56. минут – Други жути картон на мечу, поново за Костариканце. Опоменут је Гузман због прекршаја с леђа над Митровићем.

54. минут – После корнера Љајића, Митровић је закачио лопту главом, али држан са две руке од чувара, није могао боље да реагује.

52. минут – „Орлови“ притискају…

50. минут – ВЕЛИКА ШАНСА за СРБИЈУ! Митровић је одиграо дупли пас са Милинковић-Савићем, који га је избацио самог пред Наваса, али је српски нападач лоше шутирао, па је голман Костарике одбранио.

46. минут – Почело је друго полувреме.

ПОЛУВРЕМЕ – 0:0! „Орлови“ су имали већи посед лопте, Костарика је пропустила најбољу шансу, а Милинковић-Савић је направио страшне маказице…

43. минут – ШТА ЈЕ УРАДИО МИЛИНКОВИЋ-САВИЋ! Ухватио је страшне маказице! Навас је фантастично интервенисао и одбранио! Судија је досудио офсајд, али офсајда није било. Да се мрежа затресла, прегледавањем видео технологије би гол сигурно био признат.

42. минут – Поново Костариканци постају опасни! Неколико размењених пасова после којих је шутирао Калво – поред гола.

Гледа Србију у дресу Хрватске!

39. минут – После дуже времена прете Костариканци, Урења је шутирао преко гола.

37. минут – Тежак пад Тошића! После скок дуела пао је на леђа. После указане помоћи вратио се у игру.

36. минут – Коларов је извео прекид са десне стране, интервенисао је Навас.

32. минут – „Орлови“ већ неко време имају контролу над дешавањима на терену.

27. минут – АУУУУ! Милинковић-Савић се нашао сам пред Навасом и шутирао, али лоше… Међутим, био је офсајд.

26. минут – Митровић је примио лопту у срцу шеснаестерца Костарике, али су противнички дефанзивци интервенисали.

25. минут – Услови за игру су идеални, температура је 22 степена Целзијуса.

24. минут – Опет „орлови“ нападају по десној страни. Тадић је проиграо Љајића, који се нашао у „мртвом углу“, а његов шут није био опасан по гол Костарике.

22. минут – Први жути картон! Добио га је Калво због жестоког прекршаја над Тадићем.

21. минут – На трибинама мексички талас!

19. минут – После прекида Тадића, нова гужва пред голом Костарике, опасност отклања Акоста.

16. минут – Још један центаршут „орлова“ са десне стране, дефанзивац Костарике реагује испред Митровића.

15. минут – Одлична акција „орлова“, по десној страни је пробио Ивановић и послао лопту пред гол, али је Навас био бржи од Митровића.

13. минут – Милинковић-Савић је проиграо Митровића, који је шутирао, лопта је закачила Костариканца и постала лак плен голмана Наваса.

12. минут – ШАНСА за КОСТАРИКУ! Гонзалез је био усамљен на петерцу, Стојковић му је изашао у сусрет, а Костариканац је лоше реаговао главом.

8. минут – Стадионом је загрмело: „Србија, Србија“… Руси доминирају тим скандирањем.

7. минут – Коларов је опробао ударац са велике удаљености.

3. минут – Борба се распламсала од старта!

2. минут – Прва претња Костариканаца! Гонзалез је шутирао главом, али је Стојковић био на месту.

2. минут – Први напад Костарике, интервенише Стојковић за први корнер за наше ривале.

1. минут – Први корнер за „орлове“! Велика гужва пред голом Костарике. Од свега ништа. У скоку је Митровић повучен, али судија Маланг Диедију није реаговао. Србија је кренула агресивно.

1. минут – Одмах добра акција Србије. Ивановић је послао лопту ка Митровићу, који је у шеснаестерцу није добро прихватио, али се изборио за корнер.

1. минут – Бранислав Ивановић је нови рекордер! Ово му је 104. наступ за репрезентацију.

1. минут – Утакмица је почела!

13:54 – Интонирају се химне… Самаром грми „Боже правде“.

13:52 – Дејан Станковић и Паоло Вончоп представљају своје земље!

13:50 – ГРМЉАВИНА У САМАРИ! СРБИ И РУСИ ПЕВАЈУ: КОСОВО ЈЕ СРБИЈА!

13:44 – Загревање „орлова“

13:30 – Познате стартне поставе тимова! Костић остао на клупи!

Србија: Стојковић – Коларов, Тошић, Миленковић, Ивановић – Матић, Миливојевић, Тадић, Милинковић-Савић, Љајић – Митровић

Костарика: Навас – Кавло, Гонсалес, Акоста, Дуарте, Гамбоа – Руис, Гусман, Борхес, Венегас – Урења

13:00 – Сјајну подршку имаће Орлови на овом мечу!

После осам година наша репрезентација је поново на највећој светској смотри фудбала, а како сви у табора „орлова“ истичу прва утакмица је најважнија. Данашњи дуел у Самари са Костариком (14.00) третирају као финале!

Нема Србина не само у матици, већ широм света, који се неће најежити када данас из Самаре зачује „Боже правде“ и када затим капитен Александар Коларов поведе саиграче у фудбалски бој.

Победа би донела много изабраницима селектора Младена Крстајића, не само бодове, већ и додатну, преко потребну дозу самопоуздања, али би притисак пребацила на простале ривале у Групи Е – Бразилце и Швајцарце, који је увече (20 сати) одмеравају снаге у Ростову.

„Терен је велика истина која ће, надам се, бити на нашој страни. Играчи који буду изашли на терен заслужују овако велико такмичење, својим квалитетом, личношћу и понашањем“, поручио је капитен Србије Александар Коларов, а онда и поентирао:

„Ако будемо прави као људи, а тако је било до сада, направићемо нешто. Ако будемо коректни и поштени једни према другима“.

Голману Владимиру Стојковићу ово је трећи Мундијал. Из тог искуства млађим саиграчима може да пренесе много тога.

„Не треба да постоји фрка и тензија, оно морамо да победимо. Костарика је озбиљан ривал, овакве утакмице су обично тврде, али надам се најбољем. Не треба срљати, не треба се залетати и не треба да постоји притисак да морамо да победимо по сваку цену. Боље и да се заврши 0:0, него да опет несрећно изгубимо. Не смемо да губимо главу ниједног тренутка“, рекао је Стојковић.

Данашњи сусрет наше репрезентације са Костариком биће први у историји.

Утакмицу ће судити Сенегалац Малаг Диедију.

Курир.рс/Курир спорт, Фото: Старспорт