Do tog dana, Bukvić je bio zamenik direktora a pre toga bio je direktor čak dva komunalna preduzeća u Grockoj, od koja su oba u stečaju a prema radnicima imaju neisplaćene višemesečne plate. Kao direktor Javnog komunalnog preduzeća „Gročanski komunalac“, Milenko Bukvić, podneo je u maju 2015. ostavku na tu poziciju, nakon pisanja medija o skandaloznoj fotografiji gde on pozira sa pištoljima.
Neodnošenje smeća kao i stvaranje mini deponija u gotovo svakom kraju GO Grocka je nešto što je obeležilo rad bivših komunalnih preduzeća kada je na njihovom čelu bio Milenko Bukvić.
Čitaoci Žig infa već par dana javljaju da se ponovo javljaju mini deponije širom GO Grocka, kao i da u pojedinim mestima se smeće ne odnosi ni po deset dana.
Pogledajte fotografije koje su poslali čitaoci, a uslikane su u Grockoj kod „Dunavca“ i „AMD-A“ kao i u Svetosavskoj ulici u Vinči.
Grocka, AMD
Grocka, „Dunavac“
Vinča, Svetosavska
EŽI, naslovna fotografija: Karikatura-ilustracija