OVO JE ČOVEK KOJI JE UBIO GOSTE KAFIĆA: Povikao je „sve ću da ih pobijem“ i počeo da puca

admin
jul 2, 2016

0 komentara

5 min čitanja
5

Siniša Zlatić (38) je u bašti video svoju bivšu suprugu Dijanu (30) kako sedi sa društvom, vratio se kući po oružje, došao do kafića i počeo da puca

ŽITIŠTE i cela Srbija su u šoku posle masakra koji se noćas dogodio u kafiću „Makijato“. Tradicionalni “Pile fest“ obeležio je zločin kakav se ne pamti – Siniša Zlatić (38) ubio je bivšu suprugu Dijanu Savanović Zlatić (30) i četiri osobe, a ranio dvadesetoro ljudi. Oroz na kalašnjikovu povukla je – ljubomora!

Siniša je u bašti kafića video bivšu suprugu Dijanu kako sedi sa društvom. Uzviknuo je “sve ću da ih pobijem”, vratio se kući po oružje, došao do kafića i počeo da puca! Ubio je ženu, njenu drugaricu Jovanu Popović (20), a zatim nastavio da puca po ljudima koji su tu sedeli.

Dijana je preminula na mestu, Jovana na putu za bolnicu, a od ukupno 25 ranjenih, tri osobe su preminule brzo po prijemu u bolnicu. Sedam osoba je teško ranjeno, a 15 osoba ima povrede koje nisu opasne po život. Među ranjenima su i tri maloletne osobe.

Žitište je u šoku. Celu noć niko nije spavao. U lokalu “Makijato“ okupljeni su prijatelji i rodbina nastradalih. Ispred na betonu i travi još tragovi krvi. Vlasnik Ljuba Milinović priča da je bilo strašno. Da konobar i gost nisu savladali Zlatića tragedija bi bila još veća.

– Prvo smo pomislili da je u pitanju vatromet, ali kada sam čuo rafale počelo je sve da pada po lokalu. Možete da zamislite kakav je to prizor bio. Zlatić kada je video svoju bivšu ženu u društvu prijatelja vratio se i ispalio rafal u nju. Došao je sa druge strane lokala, u tom momentu skočio je konobar Isidor Sučević i gost Milan Majkić koji su uspeli da ga savladaju, međutim bilo je već kasno. Zlatić je počeo da beži, a ono što je ostavio za sebe, ne mogu vam opisati. Ovo je strašno. Nemam više šta da kažem, tuga velika – rekao je Milinović, prenosi Telegraf.

Meštani Žitišta pričaju da ga je Dijana nekoliko puta prijavljivala policiji za uznemiravanje i fizičko maltretiranje, kao i za posedovanje oružja.

NIJE MOGAO DA PODNESE RASTANAK

Meštanin koji dobro poznaje napadača kaže da je on bio tih i miran i da verovatno nije mogao da podnese rastanak sa suprugom, sa kojom ima sina.

– Živeli su odvojeno, slagali su se dobro što se tiče deteta, dete je išlo kod oca i kod majke, nikakvih problema nije bilo. On je radio kod rođenog brata, u agenciji za registraciju putničkih vozila – kaže meštanin.

UBIJENI

NA mestu je preminula je Dijana Zlatić (30), na putu za bolnicu njena drugarica Jovana Popović (20), a u bolnici Steva Jojić (40), Vladimir Kosović (34) i Vladimir Mijatović (40).

 

Novosti

 

Poslednje