Katarina Ilić (21), studentkinja koja je pre tri meseca svojom potresnom porukom na Fejsbuku rasplakala Srbiju, preminula je u svom domu u Čitluku kod Kruševca.
Za Katarininu borbu znala je cela Srbija
– Preko noći život mi se pretvori u pakao. Od obične, normalne i zdrave osobe, postala sam osoba okružena lekovima, bolnicama, lažnim nadama, osoba koja se bori za ono najvrednije – život. Ja ne želim da ostavim ljude koje volim, ja želim da živim. Vreme je moj najveći neprijatelj… Bojim se da ne zakasnim. Nisam spremna da ostavim ljude koje volim – napisala je tada Katarina i uzdrmala celu Srbiju.
Ovoj hrabroj devojci je krajem 2014. godine dijagnostikovana retka vrsta tumora jetre. Nakon neuspešnog lečenja u Beogradu i Nišu tračak nade pojavio se posle pregleda na klinici u Turskoj.
Katarina sa majkom Sanjom
Brzom akcijom i solidarnošću Kruševljana prikupljeno je 38.000 evra kako bi Katarina krajem juna otputovala u Istanbul gde joj je tumor tretiran radioaktivnom supstancom.
Nažalost, tretman nije dao zadovoljavajuće rezultate i nakon dvomesečne borbe Katarina je preminula u ponedeljak popodne.
Katarina Ilić sahranjena je na lokalnom groblju u Čitluku.
S. Milenković Blic