Članovi mreže Slobodni Državni univerzitet u Novom Pazaru traže ostavku rektorke Zane Dolićanin

hapsenjenovi pazarzana dolicanin
Drugi Pišu
avgust 1, 2025

0 komentara

3 min čitanja
35

Članovi mreže Slobodni Državni univerzitet u Novom Pazaru (SDUNP) saopštili su danas da se pridružuju zahtevima sindikata Nezavisnost na Državnom univerzitetu u tom gradu, među kojima je ostavka rektorke tog univerziteta Zane Dolićanin.

Mreža u saopštenju zahteva i da se protiv Zane Dolićanin pokrene disciplinski postupak, a postojeća prijava Etičkom odboru DUNP proširi delima počinjenim u noći 29. jula, kada je izvršen nasilan upad na Univerzitet sa neidentifikovanim crnokošuljašima, koji su maltretirali i zlostavljali studente.

Zahtev je i da se sa funkcija šefova departmana za pravne, odnosno ekonomske nauke razreše Andrijana Maksimović i Enrad Kahrović i da se protiv njih, kao i ostalih koji su te noći i tokom dana bili u zgradi Univerziteta (Adem Preljević, Izet Kahrović, Benin Murić, Elma Prelić Dolićanin, Rafet Alić, Nermin Vejselović, Milovan Bratić, Izet Cama, Admir Kačar, Muamer Korićanin) pokrenu odgovarajući disciplinski i postupci pred Etičkim odborom.

Slobodni Državni univerzitet u Novom Pazaru zahteva i da se svi oni udalje sa posla do okončanja postupaka.

Članovi SDUNP navode da se stide tih kolega koji su svojim delima postali jedna od najvećih sramota u istoriji prosvete Srbije, sramota akademske zajednice Srbije, DUNP i grada Novog Pazara.

Kako je navedeno, SDUNP se nada da će nadležni organi konačno identifikovati ko su osobe koje su izvršile upad, ko ih je angažovao i platio, kao i da će utvrditi šta je izneto u crnim torbama sa Univerziteta, čemu jasno svedoče snimci nadzornih kamera.

Državni univerzitet u Novom Pazaru održava ispitni rok u sportskoj dvorani Pendik Foto:Elmedin Hajrovic/ATAImages

FoNet/Nova

Poslednje