Inicijativa „Ne promeni Ustava“ Zahtevamo da se referendum odloži

Neformalna inicijativa "Ne promeni Ustava" poziva sve opozicione stranke, pokrete, udruženja i ostale organizacije na zajedničku kampanju protiv predloženih izmena Ustava. Bojkot referenduma nije i ne može biti opcija pošto nakon usvajanja novog Zakona o referendumu više ne postoji cenzus, odnosno za uspešnost referenduma sada nije potrebno da izađe više od 50 odsto upisanih u birački spisak, navodi se u saopštenju.

admin
decembar 1, 2021

0 komentara

2 min čitanja
16

 

Zahtevamo da se referendum odloži, izmene i dopune zakona vrate na prethodno stanje i tek onda da se razmotri zakazivanje novog datum za održavanje referenduma i sa preciznije formulisanim pitanjem.

Cover NE

Izmene Ustava u predloženom obliku ne garantuju nikakvu nezavisnost pravosudnog sistema, već se predviđa usvajanje određenih zakona i promena tokom naredne dve godine. Toliko o navodnoj brizi resorne ministarke Maje Popović i ove vlasti za pravnu sigurnost građana Republike Srbije i hitnosti za promenom Ustava. S tim u vezi, u skladu sa mogućnostima vodićemo aktivnu kampanju protiv najavljenih ustavnih promena, tj. vodićemo kampanju koja će imati za cilj da poveća izlaznost i osigura više glasova protiv najavljene promene Ustava.

Profile NE

Autoritarna vlast Aleksandra Vučića nema demokratski kapacitet da izvede bilo kakve promene Ustava u ovom trenutku, dok su građani na ulici pokazali šta misle o, između ostalog, i novom Zakonu o referendumu.

Naša zemlja, naš Ustav.

Neformalna inicijativa „Ne promeni Ustava“

Poslednje
Pretplati se na našu mejl listu

Prijavite se na našu mailing listu i budite uvek informisani!

Poslednje