“Obavešteni smo jutros od učenika da je neko civilno lice ušlo u zgradu na neki ulaz, da je ušao u kancelariju direktorke, imao je ključ. Mi ne znamo ko je taj čovek i šta tu radi. Očigledno da je direktorka u jako dobrim odnosima sa tim ljudima za koje mislimo da su možda policijaci”, kazao je Božo Prelević ispred Pete gimnazije.
On je naveo da će slučaj biti prijavljen policiji, a da je zanimljivo to da je policija to lice pustila u zgradu, prenosi N1.
“Koleginica advokat i ja smo ovde pro bono da pružimo svu vrstu pomoći ovim divnim ljudima koji brane svoju profesiju na dostojanstven način. Dosta je neobično, mi smo misili da će direktorka doći sa argumentima struke i profesije a ne sa policijom, dosta je neobično što ona misli da treba da donosi odluke kao nenadležna kršeći zakon i što misli da može da zaključa školu naše dece”, rekao je Prelević.
Dodao je da ima pravnog osnova da se reaguje jer je v.d direktorka napravila nekoliko krivičnih dela. “Verujemo u silu zakona, a ne u silu pendreka”, kazao je Prelević.
Profesorka srpskog jezika, Ivana Tatović Popović navela je da je današnji ulazak u školu bio je nenasilan, da se sada u školi nalaze učenici i da je njihov plenum završen.
„Ovom prilikom apelujem i na predsednika školskog odbora, Vladislava Vladovića, da što pre sazove školski odbor, ali ne onlajn kakav je održan juče, već neposredan”, rekla je, jer je, kako kaže, važno razmatrati niz nezakonitih radnji v.d. direktorke.
Navela je da izražava žaljenje u ime kolektiva što “v.d. direktorka nije iskoristila sva tri dana u školi pre sastanka zaposlenih da se upozna sa složenom situacijom”.
“Ograđujemo se od napisa o nasilju i linču koji su se dešavali u ovoj školi. Naši maturanti su bili u obustavi pet nedelja, ni jedan incident se nije desio i sva školska imovina je ostala netaknuta”, objasnila je nastavnica.
Učenica Pete gimnazije navela je da je izglasana 24-časovna blokada škole, kao i da osuđuju sve postupke v.d. direktorke.
Božo Prelević Foto: FoNet/Milica Vučković