Srednjoškolci iz Srbije osvojili četiri medalje na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi

39697136medjunarodna informaticka olimpijada
Drugi Pišu
septembar 4, 2023

0 komentara

2 min čitanja
7

Četvoročlana informatička ekipa srednjoškolaca Srbije osvojila je dve srebrne i dve bronzane medalje na 35. Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi u Mađarskoj.

Društvo matematičlara Srbije je večeras saopštilo da su srebrne medalje osvojili učenik Internacionalne škole „Prima“ u Beogradu Ilija Kondakov i učenik beogradske Računarske gimnazije Miloš Milutinović.

Bronzane medalje su osvojili ;učenik Matematičke gimnazije u Beogradu Filip Bojković i učenik Gimnazije „Veljko Petrović“ u Somboru Nemanja Majski.

Vođa ekipe bio je vanredni profesor Univerziteta u Kragujevcu, Vladimir Milovanović, a njegov zamenik Vladimir Milenković, softverski inženjer u „Microsoft Development Center Serbia“.

Ta olimpijada je, piše u saopštenju, najprestižnije informatičko takmičenje za srednjoškolce, a ove godine je učestvovalo 355 takmičara iz 89 zemalja.

Foto: Društvo matematičara Srbije

Beta/Nova

Poslednje