Iz Ministarstva su ponovo pozvali one koji su ostali u „Bristolu“ da se odmah usele u stanove za privremeni smeštaj, a koji su dobijeni od grada Beograda, u ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu i Gostivarskoj ulici na Voždovcu, a koje su stanari odbili da prihvate.
Ministarstvo odbrane navodi i da ostaje pri stavu da će poštovati zakon i da ne može ispuniti zahteve lica koja su ostala u „Bristolu“ da im se, mimo zakona, dodeli trajni stambeni smeštaj.
„Štrajk tu ne može ništa promeniti“, ističe se u saopštenju.
Kako je navedeno, u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije postoji jedinstvena rang lista stambenih interesenata za više od 18.000 lica i kada bi bivšim stanarima „Bristola“ dodelili stanove protiv zakona i mimo postojeće rang liste, 18.000 aktivnih pripadnika i penzionera imalo bi pravo da Ministarstvo odbrane tuži i dobije tužbu.
„Zbog sličnih kršenja zakona u 2008. godini, Ministarstvo odbrane je u poslednje dve godine isplatilo šest milijardi dinara na ime sudskih presuda po tužbama za diskriminaciju rezervista. Zato se takva kršenja zakona neće ponoviti. U svom postupanju Ministarstvo odbrane rukovodiće se isključivo zakonskim mogućnostima za rešavanja tog pitanja“, ističe se u saopštenju.