Više od 30 učenika napustilo Jovinu gimnaziju – roditelji traže reakciju ministra

roditelji jovinih djaka
Žig Info
oktobar 16, 2025

0 komentara

3 min čitanja
20

Više od trideset učenika napustilo je Jovinu gimnaziju od početka školske godine, a jedno gotovo celo odeljenje sa posebnim sposobnostima za matematiku želi da se prebaci u druge škole. Prema rečima roditelja učenika Jovine gimnazije, veliki broj njih nije uspeo da upiše decu u druge novosadske gimnazije ili u Matematičku gimnaziju u Beogradu jer su odeljenja već popunjena do maksimalnog broja učenika.

Jedno gotovo čitavo odeljenje učenika sa posebnim sposobnostima za matematiku izrazilo je želju da se kolektivno prebaci u Matematičku gimnaziju u Beogradu ili u Gimnaziju „Svetozar Marković“ u Nišu, gde se takođe radi po istom planu i programu. Međutim, kako su im profesori tih škola rekli u razgovorima, to trenutno nije moguće.

Učenici koji su nekada pohađali specijalne programe za talentovanu decu, pod mentorstvom univerzitetskih profesora i uz postizanje vrhunskih rezultata, sada su raseljeni u tri različite škole — Mašinsku, Hemijsku i Saobraćajnu. Razlog za to, kako ističu roditelji učenika Jovine gimnazije, jeste odluka direktora Radivoja P. Stojkovića da ne angažuje većinu predavača koji su do sada držali stručne predmete.

„Direktor u autokratskom maniru rukovodi gimnazijom, ne poštujući ni zakone, ni učenike, ni profesore, ni roditelje“, navodi se u saopštenju roditelja učenika Jovine gimnazije.

Nezadovoljstvo je dovelo dotle da pojedini roditelji razmatraju mogućnost da decu prebace čak u Ljubljanu ili Budimpeštu. Roditelji učenika Jovine gimnazije su, po ko zna koji put, uputili pitanje ministru prosvete — dokle će država tolerisati ovakvo ponašanje direktora koje, kako tvrde, vodi ka gašenju jedne škole od nacionalnog značaja.

Poslednje
Pretplati se na našu mejl listu

Prijavite se na našu mailing listu i budite uvek informisani!

Poslednje