Jednoglasnom odlukom, na ove odluke je odlučeno zbog toga što KKK Škorpion i KKK Kobra nisu dostavili članstvo nadležnog nacionalnog sportskog saveza za sportsku granu Kjokušinkaju.
Podsetimo se, Žig Info je u više navrata pisao o ovim klubovima iza kojih stoji rođeni brat predsednika Grocke, Slavko Simonović. Zbog tvrdnji iznetih u tekstu „NARKO ŠIHAN! Brat Predsednika Grocke „Kjokušinkaji Kriminalac“!?“ u kojem je Žig Info izneo i podatak da Slavkovi klubovi nisu članovi odgovarajućeg nadležnog nacionalnog granskog Sportskog saveza preko koga se ostvaruje opšti interes u oblasti sporta, te samim tim ti klubovi ne bi mogli da budu ni članovi Sportskog saveza Grocke, a još manje da primaju novac iz budžeta, podneta je tužba od strane Simonovića.U tom tekstu je objavljeno i da je prethodnih godina bata Sima (Dragoljub Simonović- još uvek aktuelni predsednik Grocke u ostavci, protiv koga je danas podignuta optužnica zbog paljenja kuće našeg novinara Jovanovića ) je obezbedio da novac iz ove prigradske opštine bude dodeljen Slavkovim klubovima .
Slavko Simonović u tužbi tvrdi, između ostaloga, da je lažan podatak da klubovi iza koga stoji on jesu članovi nadležnog saveza te mu nije jasno kako ne mogu da primaju novac iz budžeta GO Grocka.
Inače, protiv Slavkovih klubova napisano je više prijava, a Sportski savez Grocka je bio obavešten o tome. Tek kada je predsednik GO Grocka, Dragoljub Simonović, podneo neopozivu ostavku doneta je odluka da se Slavkovi klubovi isključe iz Saveza. Ostaje nejasno da li će Sportski savez zatražiti i povraćaj novca ovih Kjokušinkaji klubova s obzirom da više godina unazad protivpravno uzimaju novac iz budžeta.
„Martovske ide“, izgleda pogodile su kako predsednika Grocke, tako i njegovog brata.
Za Žig Info:
Zoran Lalić, Željko Matorčević