Lokalni izbori u Grockoj sigurno će se održati do leta ove godine. Vrlo verovatno je da će pored lokalnih izbora, ići i „ponovljeni“ beogradski.
I kako to obično biva, naprednjaci u Grockoj će i u ovu kampanju ući već viđenim akcijama – podelima paketa pomoći uz „siguran glas“.
https://ziginfo.rs/lokalne-vesti/grocka/ona-je-clanica-sns-a-grocka-i-na-motoru-deli-opstinske-pakete-penzinerima-foto/
Odakle stižu paketi pomoći u Grockoj je već i laicima jasno. U većini slučajeva ispostavi se da ono što deli SNS Grocka je nešto što je GO Grocka „nabavila“ novcem svih građana.
Za ovu 2024. godinu raspisano je više desetina javnih nabavki. Među njima je i „nabavka hrane“ od strane GO Grocka za „Pakete prehrambenih proizvoda za najugoženije porodice izbeglica i interno raseljenih lica“. U dokumentaciji nije navedena „procenjena vrednost nabavke“.
Ono što je GO Grocka „zatražila“ od hrane za „najugroženije“ jeste na spisku od 21. proizvoda. Šta se sve nalazi na spisku, pogledajte:
Podsetimo, prošle godine svi penzioneri sa teritorije GO Grocka su proglašeni „ugroženima“, da bi u godini u kojoj se održavaju izbori dobilo više puta po „pakete pomoći.“
https://ziginfo.rs/lokalne-vesti/grocka/u-eri-ekonomskog-tigra-svi-grocanski-penzioneri-proglaseni-socijalno-ugrozenim-te-im-se-dodeljuju-paketi-pomoci-u-iznosu-od-30-miliona-dinara/
Za Žig info:
Željko Matorčević