Kao i prethodnih godina, Boleč je obeležio ovaj praznik kulturno-umetničkim programom jer je Spasovdan slava ovog mesta u GO Grocka.
U Domu kulture u Boleču povodom proslave seoske slave jeodržan nastup Kulturno umetničkog društva Boleč, koji je kao i dugi niz godina unazad bio i domaćin ove manifestacije.
Kao gosti Bolečana, ispred rukovodstva Gradske opštine Grocka bili su prisutni predsednica Gradske opštine Grocka, g-đa Živadinka Avramović, u pratnji pomoćnika predsednice zaduženog za oblast poljoprivrede, Duška Živančevića i odbornice u Skupštini gradske opštine Grocke, Olivere Milenov. Gosti Bolečana , ili predstavnici vlasti u Grockoj i ovog puta su bili tik uz Dragoljuba Simonovića, člana Srpske napredne stranke i bivšeg predsednika GO Grocka, kome je započelo suđenje osumnjičenom kao glavnom nalogodavcu za paljenje kuće našem kolegi Jovanoviću.
Pored Dragoljuba, sedela je njegova žena Zorica koju je ranije zaposlio kao savetnika predsednika u Grockoj.
Simonović je od strane KUD-a Boleč primio zahvalnicu kao neko ko je, kako je rečeno, puno uradio za ovo društvo!
Inače podele u KUD u Boleč počele su još prošle godine kada su oni koji su ostvarivali uspehe po mnogobrojnim manifestacijama, promenjeni novim ljudima. Kako se tada spekulisalo, novo rukovodstvo KUD a Boleč postavio je Dragoljub Simonović.
Za Žig Info:
Željko Matorčević